Kolczyki ślubne

Kolczyki ślubne

Kolczyki ślubne to ten biżuteryjny drobiazg, który możesz potraktować jako obowiązkowy. Stylizacja ślubna bez nich, nawet najmniejszych, sprawia wrażenie niepełnej. Jakby niedokończonej. Przy czym masz do wyboru taką ich rozmaitość, że… No właśnie. Jak wybrać kolczyki do sukni ślubnej?

Jeśli masz długie włosy i planujesz ich nie upinać w dniu ślubu to wybierz duże kolczyki na ślub. Takie, które można będzie zauważyć. W przeciwnym razie pozostaną one przez większość czasu niewidoczne. To jedna z podstawowych zasad doboru kolczyków na wesele. Wybór masz nieograniczony, począwszy od wzorów klasycznych, wykonanych ze złota czy srebra. Takimi z perłami, diamentami czy innymi kamieniami szlachetnymi, aż po te nowoczesne. Często z biżuterii sztucznej, fantazyjne i mieniące się kolorami tęczy. Nawiązujące formą do wzorów zaczerpniętych z natury, bądź tych geometrycznych.

Jak w przypadku każdego innego dodatku, kolczyki ślubne dobierz pod kątem całej stylizacji. Duże kolczyki na ślub, a w szczególności wiszące kolczyki ślubne, pięknie się komponują także z włosami upiętymi w kok hiszpański i praktycznie każdym welonem. Zadbaj o spójność wszystkich detali a możesz być pewna efektu wow!

Delikatne kolczyki ślubne - dodatek, który wspaniale podkreśla linię twarzy?

Bez względu na to czy zdecydujesz się na srebrne kolczyki ślubne czy na ich złoty odpowiednik, warto w wyborze kierować się kilkoma zasadami.. Już wiemy, że ważną rolę odgrywa fryzura, a welon? Cóż, nie jest konieczne dopasowywanie kolczyków pod jego kątem, bo przecież przyjdzie chwila, gdy go zdejmiesz, prawda?

To, co powinnaś także wziąć pod uwagę to proporcje i kształt twarzy. Jeśli więc szalenie spodobały Ci się kolczyki Twojej przyjaciółki to jeszcze nie znaczy, że będzie Ci w nich równie pięknie, jak jej. Efekt może nie być taki sam!

Jeśli masz okrągłą buzię, możesz wykorzystać kolczyki ślubne do optycznego wydłużenia jej. Wybierz wówczas kolczyki wiszące. Wyraźnie zarysowane kości policzkowe lubią z kolei biżuterię o geometrycznych, ostrych kształtach. Twarz bardziej prostokątna “złagodnieje” dzięki opływowym formom. Jeśli zaś masz twarz owalną, najbardziej proporcjonalną, możesz się uważać za szczęściarę i wybrać dowolne kolczyki, bo w każdych będziesz wyglądać równie pięknie.

Pamiętaj też, że eleganckie, złote kolczyki ślubne to wariant ponadczasowy, do którego możesz dodać swoje ulubione detale. Biżuterię w kształcie nawiązującym do serca, z kwiecistymi wzorami, czy innymi symbolizującymi kobiece piękno i delikatność.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji upewnij się, że Twoje kolczyki ślubne dobrze komponują się z welonem lub diademem i suknią ślubną. Może warto wszystko kupić w jednym miejscu, w którym stylistka pomoże Ci dobrać każdy element tak, by całość komponowała się perfekcyjnie?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium