
Zawsze możesz zwrócić albo wymienić w ciągu 14 dni
Wszystko szyjemy w naszej pracowni w Polsce
Część środków przekazujemy na utrzymanie bezdomnych zwierzaków
Welon krótki
W świecie akcesoriów ślubnych od wielu lat jednym z najpopularniejszych dodatków do sukien dla Panny Młodej jest welon. Bardzo dużą popularnością w Polsce cieszą się zwłaszcza welony krótkie. Na ich sukcesie zaważyła przede wszystkim uniwersalność, atrakcyjna cena oraz łatwość w dopasowaniu go do dosłownie każdej sukni.
Krótkie welony ślubne świetnie skomponują się zarówno z sukniami typu księżniczka jak i z prostymi kreacjami, które z założenia mają wyglądać subtelnie i kobieco. Przyjmuje się, że welon krótki to taki, którego długość nie przekracza jednego metra. Idealnie dopasowany powinien sięgać mniej więcej do linii bioder.
Jego niepodważalnym atutem jest to, że nie będzie przesłaniał innych elementów sukni ślubnej. Można go bez trudu dopasować do sukni z bogato zdobionym gorsetem oraz do sukien w stylu boho. Mimo niedużej wielkości - zwłaszcza, gdy przyrównamy go do welonów w stylu Royale - doskonale sprawdzi się też wtedy, gdy z jego wykorzystaniem chcemy zakamuflować pewne mankamenty.
Krótki welon ślubny - postaw na jakość
Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki powinien być idealny welon. Według nas jest to połączenie najwyższej jakości materiałów, w tym niegniotącego się tiulu z personalizacją. Krótki welon ślubny powinien przede wszystkim umiejętnie zgrać się z suknią. Musi być wykonany w tym samym kolorze, wliczając w to dokładne dobranie odcienia.
Pomimo tego, że welon ślubny - bez względu na to czy krótki, czy długi - jest dość uniwersalnym dodatkiem, warto wybrać na swój ślub taki, który będzie wykonany w podobnym stylu co suknia. Jeśli zdecydowałaś się na prostą, elegancką sukienkę, nie powinnaś przełamywać jej zbyt bogato zdobionym welonem.
Krótki welon z dużą ilością koronek wspaniale zagra z sukniami hiszpańskimi, które z założenia mają wiele subtelnych zdobień i koronek. Duże znaczenie ma też to, czy chcemy zamocować go w sposób tradycyjny, czy też raczej ma być on przyczepiony do włosów specjalnym grzebieniem, płynnie zlewając się z fryzurą Panny Młodej.
Welon krótki był znany już w starożytności
Mimo tego, że ten element dekoracyjny dopiero od pewnego czasu wraca do łask, to welony są znane od setek, a nawet tysięcy lat. Pierwsze wzmianki o ich zastosowaniu sięgają już IV wieku przed naszą erą. Z upodobaniem były one używane przez wysoko postawione mieszkanki starożytnego Rzymu oraz przez Greczynki.
W dawnych czasach nie były one jednak białe. Dominowały jednolite, żółte lub czerwone welony z gęstego materiału, przez które Pan Młody nie mógł dostrzec tożsamości swojej wybranki. Wynikało to z tego, że w dawnych czasach małżeństwa były inspirowane przez rodziny, a więc welon pełnił tutaj funkcję ochrony tożsamości przyszłej żony.
Dziś, w XXI wieku, welon krótki to raczej element ozdobny, który doskonale podkreśli styl i urodę Panny Młodej. Mimo tego wciąż zachowały się jego „symboliczne” cechy. Tą, która szczególnie dobrze przyjęła się w Polsce, są oczepiny, a więc rzucenie przez Pannę Młodą welonu za siebie. Zgodnie z tradycją, osoba, która go złapie, już niebawem sama stanie na ślubnym kobiercu i powie swojemu wybrankowi sakramentalne „tak”.





