Najczęściej zadawane pytania

Szycie miarowe

Jak zamówić suknię szytą na miarę?

Wystarczy, że zamiast standardowego rozmiaru (XS-XL) wybierzesz pole „Szycie miarowe” i złożysz zamówienie a my skontaktujemy się z Tobą w sprawie zebrania wymiarów.

Wymiary możemy zebrać sami w naszej pracowni w Warszawie po wcześniejszym umówieniu się albo możesz je zebrać sama z naszą pomocą, w oparciu o filmiki instruktarzowe oraz grafiki z opisami, które przesyłamy po złożeniu zamówienia.

Pamiętaj, że zbieranie wymiarów to nic trudnego. Od paru lat codziennie szyjemy suknie miarowe na podstawie wymiarów zebranych przez klientki i poprawki rzadko się zdarzają (a jeżeli już to głównie wynikają z braku symetrii ciała, którą ciężko samu wychwycić, np. konieczność skrócenia prawego ramiączka z uwagi na to, że przez lata nosimy na tym ramieniu torebkę). Tym, które naprawdę się tego obawiają, polecamy odwiedzić najbliższy punkt krawiecki i poprosić o zebranie wymiarów. Koszt takiej usługi nie powinien przekroczyć 20 zł.

Sami szyjemy nasze suknie, więc proces szycia miarowego nie wymaga w trakcie dodatkowych przymiarek (salony w większości zamawiają większe rozmiary od producentów i dopasowują je na klientkach lub organizują dodatkowe spotkania, żeby uzasadnić wielomiesięczny czas oczekiwania i cenę).

Suknię przymierzasz, gdy jest gotowa. Jeżeli cokolwiek jest nie tak, jak być powinno to wprowadzamy poprawki tak, aby Twoja suknia była tą wymarzoną.

Suknię możesz odebrać osobiście w naszej pracowni w Warszawie (w takim wypadku, koniecznie napisz to w polu uwagi podczas składania zamówienia) albo możemy ją do Ciebie wysłać ubezpieczonym kurierem tak, żebyś mogła ją spokojnie przymierzyć w domu.

Pamiętaj, że czas realizacji zamówienia jest taki sam dla sukni miarowych oraz sukni w standardowym rozmiarze i wynosi około 8 tygodni w przypadku sukni ślubnych i około 4 tygodni w przypadku pozostałych sukni.

Pamiętaj także, że poprawki czasem się zdarzają, więc warto zostawić sobie dodatkowo co najmniej 2 tygodnie zapasu tak, abyśmy wszyscy mieli komfort, że mamy czas, aby je spokojnie wprowadzić i upewnić się, że suknia leży idealnie!

Koszt szycia miarowego to + 90 zł w przypadku sukni ślubnych i +70 zł w przypadku pozostałych sukni. Cena aktualizuje się automatycznie na stronie po wybraniu rozmiaru „Szycie miarowe” i są w nią wliczone ewentualne poprawki.

W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nami!

Ile trwa realizacja zamówienia miarowego?

Realizacja zamówienia miarowego trwa około 8 tygodni w przypadku sukni ślubnych i około 4 tygodni w przypadku pozostałych sukni. Przybliżony czas realizacji znajdziesz w opisie każdej sukni.

Okresy te są często krótsze, gdyż zależą od okresu, dostępności materiałów, modelu sukni i całej masy rzeczy, na które nie zawsze mamy wpływ, choć bardzo byśmy chcieli!

W sytuacjach awaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny, postaramy się uratować z opresji każdą Pannę Młodą.

Przymiarki/wizyty

Jak mogę umówić się na przymiarki?

Napisz po prostu zgłoszenie na dniotwarte@damacouture.pl w treści wskazując:

1) Kiedy przypada uroczystość (tak, abyśmy mogli zaplanować spotkanie/przymiarki odpowiednio wcześniej)?

2) Jakie modele Cię szczególnie interesują (tak, abyśmy mogli upewnić się, że będziemy je mieli w showroomie)?

3) Jaki rozmiar zwykle nosisz (nie możemy zagwarantować, że suknia pokazowa będzie dokładnie w tym rozmiarze, ale chcielibyśmy móc w takiej sytuacji dopasować najbliższy rozmiar referencyjny)?

Podaj także swój nr telefonu. Po otrzymaniu tych informacji zadzwonimy i wspólnie znajdziemy dogodny termin.

Pamiętaj, że nasz showroom mieści się w przeznaczonym do tego mieszkaniu. Z uwagi na jego rozmiary prosimy o ograniczenie ilości osób towarzyszących do 1-2 (ktoś musi przecież robić zdjęcia/filmy tak, abyś mogła je sobie spokojnie obejrzeć i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję we właściwym czasie).

Wiedz także, że przymiarki z płaczącym dzieckiem albo nudzącym się pieskiem to kiepski pomysł. Warto, żebyś chociaż tę chwilę miała tylko dla siebie!

Czy powinnam się jakoś przygotować na przymiarki?

Zabierz ze sobą dobry humor i 1-2 osoby wsparcia tak, aby ktoś mógł robić zdjęcia/filmy, które będzie mogła sobie na spokojnie obejrzeć i podjąć decyzję we właściwym czasie.

Dobrze by było, gdybyś miała na sobie bieliznę dopasowaną do wymarzonego typu sukni (tj. cielistą do gładkich sukien albo biustonosz z obniżonym zapięciem do sukni z głębokimi dekoltami na plecach).

Tego dnia pamiętaj także o podstawowej higienie i antyperspirancie (uwierz, że to naprawdę częsty problem).

Gdzie mogę zobaczyć Wasze suknie?

Nasze suknie można zobaczyć i przymierzyć tylko w naszej pracowni w Warszawie po wcześniejszym umówieniu się poprzez email: dniotwarte@damacouture.pl

W 2020 r. będziemy obecni na targach we Włoszech. Jeżeli jesteś tym zainteresowana to skontaktuj się z nami, żeby omówić szczegóły.

Zamówienia indywidualne i modyfikacje

Czy realizujecie indywidualne zamówienia?

Szyjemy wyłącznie modele, które znajdują się na naszej stronie, w showroomie lub perełki „spod lady”, które sami zaproponujemy.

Nie znaczy to jednak, że nie możemy wprowadzić modyfikacji w naszych modelach na Twoje życzenie! Modyfikacje wprowadzamy w formule szycia miarowego. Mogą one wpłynąć na koszt sukni, więc najpierw skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły.

Czy mogę wprowadzić modyfikację w Waszych modelach?

Zasadniczo tak, w ograniczonym zakresie (np. podniesienie gorsetu, doszycie rękawa) i tylko wtedy, gdy wierzymy, że to co uszyjemy będzie spełniać Twoje oczekiwania.

Modyfikacje wprowadzamy w formule szycia miarowego. Mogą one wpłynąć na koszt sukni, więc najpierw skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły lub przygotuj listę pytań lub propozycji przed przymiarkami.

Termin realizacji

Ile trwa realizacja zamówienia na suknię w standardowym rozmiarze (XS-XL)?

Około 8 tygodni w przypadku sukni ślubnych i około 4 tygodni w przypadku pozostałych sukni, czyli dokładnie tyle, ile zamówienia miarowego. Wszystkie suknie szyjemy bowiem pod konkretne zamówienie. Przybliżony czas realizacji znajdziesz w opisie każdej sukni.

Okresy te są często krótsze, gdyż zależą od okresu, dostępności materiałów, modelu sukni i całej masy rzeczy, na które nie zawsze mamy wpływ, choć bardzo byśmy chcieli!

W sytuacjach awaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny, postaramy się uratować z opresji każdą Pannę Młodą.

Rozmiar

Jak dobrać odpowiedni rozmiar ze standardowej rozmiarówki?

Standardową rozmiarówkę znajdziesz w zakładce „Przewodnik po rozmiarach” (pod rozmiarami na karcie każdego produktu oraz na samym dole każdej strony).

Dla ułatwienia dla każdego rozmiaru podajemy przedziały 4 cm. Pamiętaj jednak, że suknie co do zasady nie są rozciągliwe, stąd na pewno nie „zmieścisz się” w dany rozmiar, jeżeli obwód jest większy niż graniczna wartość (np. rozmiar XL nie będzie pasował na osobę o obwodzie talii 83 cm, nawet jeżeli inne wymiary będą w mieściły się w wartościach dla tego rozmiaru).

Jak samodzielnie się zmierzyć?

Zacznij od obejrzenia naszego filmu instruktarzowego, który znajdziesz w zakładce „Jak się mierzyć?” (pod rozmiarami na karcie produktu oraz na samym dole strony).

Potem, podążaj za krokami opisanymi w tej zakładce mierząc się tak, jak obrazujemy to na grafikach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zadzwoń!

Zwroty albo wymiany

Czy mogę zwrócić albo wymienić suknię?

Tak, swoje zamówienie w standardowym rozmiarze (XS-XL) możesz zwrócić w ciągu 7 dni od dnia odebrania przesyłki. Nie dotyczy to oczywiście zamówień miarowych (rozmiar „Na miarę”) albo tych, które zostały spersonalizowane na Twoje życzenie.

Wystarczy, że wypełnisz formularz, które znajdziesz w pudełku (możesz go także pobrać w zakładce "Zwroty albo wymiany" na samym dole strony) i odeślesz go wraz z suknią w oryginalnym opakowaniu na adres podany poniżej. Nie zapomnij napisać nam też maila na zwroty@damacouture.pl

Zwrotu dokonujemy na podstawie elektronicznego potwierdzenia zamówienia (tzw. eko-paragonu, który otrzymałaś w wiadomości e-mail po dokonaniu płatności), więc nie potrzebujemy od Ciebie żadnego dodatkowego dokumentu albo potwierdzenia.

Wymiany realizujemy poprzez zwrot i zamówienie właściwej sukni.

DAMA Couture

ul. Pożaryskiego 71 lok. 22

04-632 Warszawa

Kiedy otrzymam zwrot środków?

Środki przelejemy na rachunek bankowy podany na formularzu w ciągu 14 dni kalendarzowych od momentu otrzymania sukni.

Jeżeli nie otrzymałaś środków w tym okresie to koniecznie skontaktuj się z nami, aby to wyjaśnić!

Newsletter
Chcesz mieć dostęp do prywatnych wyprzedaży i kuponów rabatowych?

Zapisz się do newslettera!
do góry
{nocache:d2d15af827f64fa4b7b68744a8c89008#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium