Grawer na obrączkach – dowód wzajemnej miłości

Grawerunek nie jest nową tradycją, a pojawił się niemal równocześnie z samymi obrączkami, w starożytnym Rzymie. Tekst lub wyrzeźbione serce czy inny symbol sprawiał, ze dane obrączki stawały się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Tak jest do dziś. Jaki grawer na obrączce warto mieć? Zobacz, jak wiele macie możliwości!

Dlaczego warto mieć grawer obrączki?

Grawer na obrączkę wykonujesz u jubilera, a słowa lub wzory dobierasz sama. Usługa nie jest droga, a masz wiele możliwości. Pozornie ogranicza Cię powierzchnia obrączki, ale dzisiaj – dzięki grawerowaniu laserowemu, tekst może być całkiem długi. A że widoczny dopiero po jego powiększeniu? Cóż, może jest przeznaczony tylko dla Was. Zawiera tajemnicę lub przesłanie, które rozumiecie tylko Wy? Dlaczego warto mieć oryginalny grawer na obrączki? Bo wzmacnia on symbolikę związaną z Waszym ślubem i łączącym dwoje ludzi uczuciem. Bo sprawia, że są jedyne takie na świecie.

Pomysł na grawer na obrączce dopasujcie do siebie. Niech odzwierciedla to, co jest dla Was najważniejsze, bezcenne. Pamiętajcie też, by był aktualny nie tylko teraz, ale i za 10 czy nawet 40 lat! Dzisiaj popularne są zarówno obrączki z grawerem na zewnątrz, jak i wewnątrz. Te pierwsze mają manifestować Waszą miłość przed całym światem, a te drugie są bardziej przesłaniem do Was samych. Wybór należy tylko do Ciebie i Twojego przyszłego męża, a wyjątkowy, nietypowy grawer na obrączkach pozostanie z Wami do końca!

Grawer na obrączkach – ta najważniejsza wiadomość

Najczęściej na obrączce grawerowane są imiona małżonków i data ślubu. Jeśli jednak nie wątpicie w to, że nigdy tej daty nie zapomnicie, możecie sięgnąć po równie popularne sentencje. Krótkie przesłania, które trafnie definiują miłość. Jaki grawer na obrączce z napisem? Najpopularniejsze z nich to: - Po prostu miłość,

  • Zawsze tam, gdzie Ty,
  • Tylko mnie kochaj,
  • Z Tobą chcę iść przez świat, itp.

Czasem napisy wzajemnie się uzupełniają, np. na jednej obrączce jest napis „Kocham Cię”, a na drugiej „Ja Ciebie też”. Dłuższe sentencje to często fragmenty wierszy miłosnych lub nawet treść przysięgi małżeńskiej. Co ważne, napis może być wykonany zarówno w którejś z popularnych czcionek, jak i odwzorowywać Wasz styl pisania!

Pomysł na grawer na obrączce nie musi się jednak ograniczać do tekstu. To mogą być równie dobrze symbole miłości, na przykład serce, ale także symbol nieskończoności, róża czy kotwica. Obrączki z grawerem na zewnątrz są właśnie często ozdobione symbolem lub krótkim LOVE. Ich właściciele chcą w ten sposób przełamać odrobinę tradycję złotych obrączek, które na każdej dłoni wyglądają tak samo, a różnią się tylko grubością. Nie musi tak być. Oryginalny grawer na obrączki może się odwoływać do symboliki tylko dla Was zrozumiałej. Jakiej? Cóż, to tylko Wy możecie wiedzieć. My zaś możemy zasugerować oryginalny i nietypowy grawer na obrączkach.

Nasze inspirujące pomysły na grawery

Miłość budzi rozmaite skojarzenia, a dziś wygrawerowanie nawet wygórowanej fantazji jest już technicznie możliwe. Ograniczeniem jest wyłącznie powierzchnia obrączki. Nam podobają się grawery wykonane w obcym języku, np. obrazkowym czy chińskim, które np. odzwierciedlają Wasze imiona lub ulubioną sentencję.

Romantyczny i oryginalny grawer na obrączki to także cytat z Waszej ulubionej piosenki. I tu też możecie zrobić tak, że wers zaczyna się na jednej obrączce, a kończy na drugiej. I dopiero wtedy tworzą całość. A przecież o to chodzi w miłości, prawda? No właśnie, możecie też wygrawerować sobie znak imitujący połówki jabłka, które dopiero połączone tworzą owoc.

To jedna z najstarszych symbolik związanych z odnajdywaniem siebie na świecie. Nam osobiście bardzo podoba się również grawer na obrączkę od wewnątrz ozdobiony szlachetnymi kamieniami czy motywem roślinnym. Piękne i prawdziwe jest to, co ukryte, prawda? Można też do tematu podejść żartobliwie. Jeśli macie dystans do instytucji małżeństwa, wygrawerujcie sobie zabawny tekst, np. Żegnaj wolności, Game over, Widzę Cię! A z symboli - może kajdanki? To zabawne i wieloznaczne, a jak się uprzeć, przypominają odrobinę symbol nieskończoności.