Kok ślubny – jak go dopasować do stylizacji?

Fryzury ślubne kok należą do najbardziej klasycznych stylizacji włosów. Jest w nich ponadczasowość, która nigdy nie przeminie. Jeśli już wiesz, że chcesz upiąć włosy to czas, by zastanowić się nad kokiem, w którym najlepiej się zaprezentujesz. Gładki kok ślubny? A może luźny kok ślubny? Podpowiadamy, czym się kierować w wyborze.

Kok ślubny - czy warto iść w klasykę?

Fryzury ślubne kok to nie tylko klasyka, ale również sposób na piękne uczesanie i podkreślenie wielu atutów urody. Od wielu lat pozostaje on, obok kucyka, kłosa i fal, w czołówce najmodniejszych ślubnych uczesań. Warto iść w stronę klasyki i przypomnieć sobie, jakie koki mamy do dyspozycji:

Fryzury ślubne koki nisko upięte

Taka fryzura należy do klasyki gatunku, szczególnie nisko upięty gładki kok ślubny umiejscowiony tuż nad karkiem. Jest wygodny i uniwersalny. Może być i luźniej i ciaśniej związany. Wiele zależy od długości i grubości Twoich włosów. Może być upleciony z prostych włosów, warkocza lub lekko pofalowanych. Doskonale wygląda z welonem, który możesz w tym przypadku wpiąć zarówno od góry, jak i od dołu.

Fryzury ślubne koki wysoko upięte

W wersji gładkiej to kok w stylu glamour, idealny dla rozkloszowanych sukien księżniczka, ale i syrenka. Może się znajdować u samej nasady głowy lub ciut niżej. Aż się prosi, by go biżuteryjnie ozdobić. Welon w tym przypadku przypinamy od spodu lub do wnętrza koka.

Luźny kok ślubny

Upięty gustownymi wsuwkami może być zarówno niski, jak i wysoki. Charakteryzują go luźno puszczone pasma włosów i swobodne, fantazyjne upięcie. Pasuje do stylizacji boho, romantycznych i rustykalnych. Pięknie wygląda ozdobiony kwiatami.

Kok ślubny 2022 - jaki styl pasuje do Ciebie?

Podobnie jak są różne suknie ślubne, tak masz i rozmaite koki, które powinny z nimi korespondować, jednak oprócz wybranego stylu ważny jest również Twój typ urody oraz modne trendy. Wysokim kokiem z włosami upiętymi u nasady wyszczuplisz twarz. Z kolei do drobnej pasować będzie luźny kok ślubny.

Twarz okrągłą możesz ozdobić gładkim kokiem, a dla pań z pełniejszą twarzą poleca się pozostawić wystylizowane pasma włosów z przodu. A fryzury ślubne koki wysoko upięte skutecznie dodają kilku centymetrów! Przyjrzyjmy się jeszcze tegorocznym trendom: jak wygląda najmodniejszy kok ślubny 2022? Wśród nich wyróżnia się trend vintage, czyli koki z sentymentalną nutą – niskie lub asymetryczne i z dodatkiem biżuteryjnej opaski, oraz te mające wysokie, fantazyjne upięcie. Wśród najbardziej eleganckich fryzur 2022 wyróżnia się kok francuski. Jego uczesanie wymaga nie lada wprawy, więc potrzebny Ci będzie dobry fryzjer. Pomoże również w uczesaniu niezwykle modnego łączenia koka z koroną z warkocza. Luźnej plecionki dobieranej dookoła głowy lub przedziałka z boku.

Jaka ozdoba do koka ślubnego?

Ozdoba do koka ślubnego jest równie istotna, jak on sam. Jest całe mnóstwo dodatków, które możesz wziąć pod uwagę: grzebyk do włosów, wianki, opaski i diademy. Przyda Ci się również zestaw ozdobnych kokówek, czyli specjalnych wsuwek, które potrafią na długo utrzymać Twoją fryzurę w ryzach. Wszystkie te ozdoby maja rozmaite kształty: roślinne, geometryczne, abstrakcyjne. Często wysadzane są kamieniami, złote, srebrne lub uszyte z jedwabiu czy innego szlachetnego materiału. Pytanie, jak je dopasować do konkretnego koka? Gładki kok nisko upięty potrzebuje jedynie delikatnego wykończenia.

Sam w sobie jest minimalistyczny. Może wystarczy nieduży, połyskujący grzebyk? Luźno spięty kok można ozdobić pojedynczymi kwiatami lub modną obecnie dekoracją na druciku. Osadzone są na nim drobne kryształki, kamienie lub perełki pozwalające się układać na koku w rozmaite wzory. Opaskę wybierz do fryzury w stylu retro, a tiara pięknie ozdobi bardzo wysoko i dumnie upięty kok. Przy koku możesz również pomyśleć o eleganckim fascynatorze, czyli stroiku, dekoracji, która współcześnie często zastępuje po prostu welon ślubny. Ten ostatni jednak też ma się dobrze i świetnie wygląda z każdym kokiem!

Pamiętaj, że całość dekoracji głowy musi pasować do Twojej ślubnej sukienki. Najlepiej trzymać się po prostu tego samego stylu.