Manicure ślubny 2023 - pomysły na najmodniejsze paznokcie

Bez względu na to czy na co dzień malujesz paznokcie lakierem czy też nie, w dniu ślubu z pewnością chcesz być perfekcyjna w każdym calu, a więc zadbać o każdy akcent swojej urody. Z naszego artykułu dowiesz się: manicure ślubny jaki wybrać, jakie są najmodniejsze i najciekawsze zdobienia i wykończenia. Ułatwimy Ci też wybór czy lepszy będzie manicure hybrydowy ślubny czy też klasyczny.

Pierwszy krok do idealnego manicure?

Zanim zdecydujesz się na rodzaj lakieru, kolor i dodatki pamiętaj o tym, by o dłonie i paznokcie zadbać ze szczególną troską na kilka tygodni przed ślubem. Zabiegi pielęgnacyjne skóry są konieczne, by była ona gładka i aksamitna w dotyku.

Zawczasu też warto zadbać o wycięcie skórek oraz odpowiednią długość i kształt paznokci. Ten ostatni wybierasz taki, jak lubisz. Trendy trendami, jednak sama zapewne wiesz, który kształt pasuje do Ciebie najbardziej. Kiedy zadbasz już o dłonie, pora wybrać metodę manicure. Podpowiadamy, jakie masz możliwości.

Manicure ślubny jaki wybrać

Najpopularniejsze dziś techniki to:

  • manicure klasyczny: to ten który polega na nałożeniu – samodzielnym lub w salonie kosmetycznym – wybranego lakieru lub mieszanki lakierów. Jego zalety: jest ekonomiczny i w przypadku braku czasu lub funduszy możesz go zrobić sama w domu. Najlepiej na dzień przed ślubem, ponieważ jego wadą jest niedługa trwałość;
  • manicure hybrydowy ślubny: najlepiej wykonać go w salonie kosmetycznym, w którym znajdują się profesjonalne lampy UV służące do utwardzania lakieru. I taka jest różnica między nim, a tym tradycyjnym. Używa się do niego również lakieru, jednak każdą warstwę dodatkowo utwardza się promieniowaniem UV. Jest droższy, ale i znacznie dłużej utrzymuje się na paznokciach, bo nawet do 3 tygodni!;
  • manicure żelowy: pozwala znacznie przedłużyć długość płytki paznokcia, który to zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego żelu, stąd jego nazwa. Jest co najmniej tak trwały, jak hybrydowy;

To są te najbardziej popularne rodzaje manicure, a możesz jeszcze rozważyć akrylowy czy winylowy. Kiedy masz już wybraną technologię, pora na kolejny krok: manicure ślubny lakiery, które sprawdzają się najlepiej oraz manicure ślubny jaki kolor wybrać i dopasować do całej stylizacji?

Manicure ślubny lakiery i kolor

Lakier powinien być przede wszystkim trwały. Nie ma nic gorszego, jak szpecący odprysk w dniu ślubu! Czym się kierować w wyborze? Być może masz już swoje własne doświadczenia i ulubione marki, którym ufasz. Jeśli nie, sugerujemy zapoznać się z opiniami przyjaciółek lub wiarygodnymi rankingami dostępnymi w Internecie. Jeśli zdecydujesz się na wizytę w salonie, z pewnością kosmetyczka poleci Ci te naprawdę niezawodne.

Manicure ślubny jaki kolor wybrać? Wiele zależy od Twojej stylizacji oraz tego, jaki planujesz makijaż (przeczytaj nasz artykuł o modnych ślubnych makijażach). I od tego czy bierzesz ślub cywilny czy też kościelny. Ten pierwszy daje Ci dużo więcej swobody w wyborze odcienia, i nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć na nich czerwień, która np. koresponduje z czerwoną szminką na ustach. Albo granat czy butelkowa zieleń doskonale pasujące do cieni na powiekach. W przypadku ślubu kościelnego najczęściej wybieramy jasne pastelowe kolory. Ponadczasowy jest w tym przypadku manicure francuski ślubny, potocznie nazywany french. To minimalizm w dobrym guście! Jeśli postanowisz zrobić paznokcie w salonie z pewnością kolejne pytanie, jakie sobie zadajesz to: manicure ślubny jaka cena?

Manicure ślubny jaka cena?

Ceny zabiegów pielęgnacyjnych dłoni oraz manicure różnią się w zależności od miejsca, w którym są wykonywane. Możemy się jednak posługiwać pewnymi widełkami cenowymi, które pozwolą Ci dopasować swój budżet do potrzeb. Najtańszy jest oczywiście manicure klasyczny, za który w niemal każdym salonie zapłacisz ok 50 – 60 zł.

Hybrydowy kształtuje się w cenach 70 – 100 zł i jest nieco droższy, jeśli zdecydujesz się na przedłużenie płytki paznokcia. Paznokcie żelowe są z kolei w cenie od 80 do nawet 150 i 200 zł.

Dodatkowe przewidziane zdobienia kosztują ok. 10 – 20 zł. Same zabiegi pielęgnacyjne są oferowane za ok. 50 zł. To, o czym warto pamiętać, jeśli nie masz jeszcze wybranej profesjonalistki, by pójść na 2 – 3 tygodnie wcześniej na tzw. próbny manicure. Raz, by wypróbować taką osobę, a dwa czy finalny efekt Ci odpowiada.

Manicure ślubny 2023 – przyglądamy się trendom

Manicure ślubny 2023 to błysk! Brokat, cyrkonie i rozmaite eleganckie wykończenia, np. delikatne roślinne lub geometryczne wzory. Szczególnie wyrafinowane wrażenie robi manicure ślubny z cyrkoniami, które nasadza się na płytkę wraz z lakierem na rozmaite sposoby. Czasem jest to pojedynczy kamień, a czasem tworzą one wyszukane wzory: paski, łezki czy fale. Manicure ślubny z cyrkoniami doskonale pasuje do prostych minimalistycznych kreacji, zapewniając im stonowany, biżuteryjny akcent. Z kolei uniwersalny manicure francuski ślubny jest w tym roku łączony najczęściej ze zdobnymi sukienkami księżniczkami, które już same w sobie olśniewają.