Noc poślubna - jak warto ją spędzić?

Co na noc poślubną będzie Wam potrzebne? Co się robi w noc poślubną? Jeśli zadajesz sobie te pytania to znaczy, że chcesz wiedzieć więcej o tej niezwykłej nocy. Chcesz sprawić, żeby była naprawdę wyjątkowa. Po zamążpójściu zwykle wtedy spędzacie swoje pierwsze chwile sam na sam. Super, jeśli sprawicie, by dała się na zawsze zapamiętać.

Noc poślubna młodej pary a tradycje

Noc poślubna co to za tradycja? Sięga ona dawnych czasów i różnie wygląda w różnych kulturach. Jedną wspólną cechą było to, że niegdyś kobieta wychodziła za mąż będąc najczęściej dziewicą. Była to więc noc wiążąca się z ogromnymi przeżyciami szczególnie dla kobiety. Szczególnie, że często wstępując w związek nie miała pojęcia, jak wygląda zbliżenie z mężczyzną, seks i bliskość. Trudno sobie to dzisiaj nawet wyobrazić! Przy tej okazji warto wspomnieć o innej, wyjątkowo niechlubnej tradycji wielu kultur zwanej prawem pierwszej nocy.

W jej ramach król czy pan feudalny miał prawo spędzić pierwszą noc po ślubie z małżonką swojego poddanego. Cóż, na szczęście to było dawno temu. Dziś noc poślubna młodej pary wygląda dokładnie tak, jak sami tego chcecie, co nie zmienia faktu, że warto, by była wyjątkowa. Szampan, świece? Dlaczego nie? W końcu to moment, w którym dociera do Was, że teraz jesteście już razem i każdą kolejną noc spędzicie we wspólnym łóżku. Noc poślubna kiedy weźmiecie to pod uwagę, staje się początkiem długiej, wspaniałej drogi.

Noc poślubna jak powinna wyglądać dziś?

Kiedy wybierasz suknie ślubne, kierujesz się często modnymi trendami oraz pewnymi zasadami i tradycjami. Kiedy planujesz wesele, również musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy naraz. Natomiast na pytania jak wygląda noc poślubna, nie znajdziesz gotowych odpowiedzi, a jedynie pewne podpowiedzi. Dlaczego? Bo dzisiaj macie naprawdę pełną dowolność. Możecie ją spędzić romantycznie lub zmęczeni położyć się spać, a seks zastąpić w bliskością.

Może się okazać, że w ogóle nie będzie na nią czasu, bo tak długo potrwa Wasze wesele. Wtedy być może czeka Was noc poślubna w biały dzień! Wszystko więc zależy od tego, gdzie i jak odbywa się wesele i czy w ogóle je planujecie. Jeśli nie, wówczas możecie rzeczywiście przemyśleć kwestię tego, co się robi w noc poślubną i co Wam dwojgu odpowiada najbardziej. Załóżmy, że jest ona dla Was bardzo ważna, że kojarzy Wam się z symbolicznym przejściem w stan małżeński i chcecie ten moment uczcić w wyjątkowy sposób. Jak zatem ta nasza noc poślubna mogłaby wyglądać?

W jaki sposób zrobić z niej wyjątkowy czas?

Sugerujemy, by przede wszystkim sięgnąć do dobrych, wypróbowanych sposobów na romantyczne chwile. Pierwsza noc dzisiaj rzadko jest pierwsza, ale i tak warto ją podkręcić w romantyczny sposób. W pierwszym rzędzie zadbajcie o to, by zrobić na sobie odpowiednie wrażenie. Ważne jest to, co na siebie włożycie. Szczególnie Ty, jako kobieta, która chce rozpalić zmysły swojego świeżo upieczonego męża. Z pewnością wiesz, jaki kolor bielizny lubi najbardziej, ale przyda Ci się również specjalna, zmysłowa piżama na noc poślubną lub koszulka na noc poślubną. Ważne jest przecież, by Twój mężczyzna mógł Cię sam rozebrać. To dodaje ognia całej sytuacji, prawda. Piżamy i koszulki na noc poślubną znajdziesz w Internecie. Wyróżniają się zmysłowym wykończeniem. To na przykład szyte z satyny i wykończone koronką peniuary. Twojemu mężczyźnie możesz zasugerować elegancki szlafrok i bokserki. Jeśli za Wami jest wesele, weźcie odświeżający prysznic. Może wspólnie? Już to rozgrzeje między Wami atmosferę. O czym warto jeszcze pomyśleć? O otoczeniu.

Noc poślubna - pokój i odpowiednia atmosfera

Kiedy możecie się do tej wyjątkowej chwili odpowiednio przygotować i ją wyreżyserować, zadbajcie o odpowiednią oprawę. Najważniejsza rzecz to noc poślubna pokój. Jeśli spędzacie ją we własnym domu, możecie go wcześniej ciekawie zaaranżować. Jeśli macie swoją ulubioną ścieżkę dźwiękową, nastawcie ją, by była gotowa, kiedy wrócicie z wesela. Zadbajcie o aromatyczny i zmysłowy zapach, np. ylang ylang, piżma czy różany oraz oświetlenie. Idealne będzie w kolorze czerwonym. Jeszcze bardziej romantyczne jest zapalenie mnóstwa świeczek w różnych miejscach pokoju lub lampionów emitujących miękkie światło. Co jeszcze? Świeża, zmysłowa pościel, np. z satyny, zapewni Wam przyjemne wrażenia dotykowe.

Nie powinno też zabraknąć Waszych ulubionych napojów i przekąsek. Jeśli spędzacie noc poślubną poza swoim domem, z pewnością możecie się porozumieć w sprawie odpowiedniej oprawy z hotelem, w którym nocujecie. Usługa taka często jest zresztą przewidziana bez dodatkowych opłat dla nowożeńców, którzy w murach danego hotelu organizują swoje wesele. Otrzymujecie wówczas najlepszy apartament, zmrożony szampan, pyszne jedzenie, a czasem i drobny prezent.

Noc poślubna a seks

Nasza noc poślubna musi być wyjątkowa! Tak myśli wiele z nas, więc z pewnością i Ty. I cokolwiek się zdarzy taka właśnie będzie. Czy musi być seks? Nie, czasem wystarczy sama bliskość i przytulanie się ze świadomością, że to jest ta pierwsza noc wspólnego życia. Jeśli jesteście zmęczeni po przeciągającym się weselu, a następnego dnia czekają Was jeszcze poprawiny, możecie nie mieć na niego zwyczajnie siły i zechcecie pójść spać.

Małżeństwo to przecież wyrozumiałość i uczenie się kompromisów. Często ta noc okazuje się pierwszą próbą czy jesteście na te kompromisy gotowi, bo być może dla któregoś z Was ważniejszy będzie w tej chwili odpoczynek. A może, w związku z zaistniałą sytuacją, czeka Was noc poślubna w biały dzień? Czy nie byłoby romantycznie wymknąć się rano z wesela i powitać wspólne życie erotyczną randką w plenerze? Jeśli oczywiście macie ku temu warunki. Na przykład organizujecie imprezę nad morzem czy w lesie. Noc poślubna może być przecież czymś zupełnie spontanicznym wynikającym z potrzeby chwili.

Noc poślubna - często zadawane pytania

Podsumujmy naszą wiedzę na temat tego jak wygląda noc poślubna i co oznacza. Poniżej znajdziecie pytania, które najczęściej zadają w wyszukiwarce google przyszłe Panny Młode.

Noc poślubna co to?

Dzisiaj oznacza ona wyłącznie pierwszą noc po zawarciu małżeństwa przez parę młodą. Jak będzie ona wyglądała zależy wyłącznie od Was.

Noc poślubna jak powinna wyglądać?

Nie ma tu żadnych zasad i reguł. Oboje decydujecie, jak ma ona przebiec. Co prawda planowanie nie zawsze sprzyja gorącej atmosferze, ale może warto przed ślubem znaleźć chwilę i podzielić się swoimi wyobrażeniami o niej?

Co na noc poślubną na siebie włożyć?

Seksowna bielizna będzie w sam raz, ale są również dostępne zmysłowe koszulki na noc poślubną, a nawet piżama na noc poślubną, choć niewiele ma ona wspólnego z naszymi wyobrażeniami o kraciastej, flanelowej, staromodnej piżamce.

Co powinien zawierać zestaw na noc poślubną?

Zestaw na noc poślubną nie jest czymś obowiązkowym, więc odpowiemy przekornie: trochę ładnego zapachu, romantycznego oświetlenia, seksownych strojów i całe mnóstwo miłości. Zadbajcie również o muzykę, szampan i afrodyzjaki takie, jak owoce morza.

Nasze pomysły na niezapomnianą noc poślubną

Jeśli nie planujecie hucznego wesela do rana, a chcecie się skupić bardziej na sobie, możecie zaszaleć z nocą poślubną. Jeśli ma być wyjątkowa, zadbajcie o romantyczne otoczenie i te zmysłowe rzeczy, które opisaliśmy wcześniej. Co, jeśli chcecie czegoś więcej? Może wymyślicie erotyczną grę, w której bohaterowie, czyli Wy, odgrywacie jakieś role. Na przykład przypadkowo spotykających się osób, które nagle bardzo chcą się… do siebie zbliżyć. Potrzebne będzie wówczas przebranie, by całej sytuacji nadać szczypty smaczku i autentyczności. W Internecie jest mnóstwo erotycznych strojów dla kobiet i mężczyzn, które z pewnością rozpalą zmysły Was obojga.

Innym pomysłem jest zdanie się na całkowity spontan i znalezienie chwili podczas wesela, by wymknąć się z niego i znaleźć miejsce na tyle intymne, ale i oryginalne, by dodać pieprzyku Waszemu zbliżeniu. Wszystko w tym przypadku zależeć będzie od okoliczności i Waszej pomysłowości. Czy można to uznać za noc poślubną? Sięgając do tradycji, w której to zbliżenie dwojga ludzi było najważniejsze tej nocy – jak najbardziej tak!