Pomysł na prezent ślubny - jak wybrać idealny?

Kreatywny pomysł na prezent ślubny może przyprawiać o zawrót głowy, ale nie musi. Wiele zależy od tego, kim jest dla Ciebie para młoda. Im bliższe jest powinowactwo, tym podarunek powinien być bardziej przemyślany i wybrany z większym zaangażowaniem. Pomysły na prezent ślubny mogą być naprawdę różne a ich poszukiwanie może sprawić wiele przyjemności.

Jak wybrać oryginalny prezent ślubny?

Oryginalny pomysł na prezent ślubny wymaga czasem równie dużego zaangażowania, jak wybór sukni ślubnej panny młodej! Ale może to być ciekawa przygoda. Komplet porcelany, pościel, kieliszki, koperty z pieniędzmi to pomysły klasyczne, które często się przydają, jednak do oryginalnych nie należą. Często też nowożeńcy otrzymują biżuterię: mężczyzna zegarek, a kobieta naszyjnik lub bransoletki. Takie prezenty młodzi dostają najczęściej od najbliższej rodziny: rodzeństwa, rodziców. Czasem możesz się spodziewać od nowożeńców listy, z której wybierasz coś, co jest dostępne w Twojej kategorii cenowej, ale tu też – brak oryginalności.

Załóżmy jednak, że nie ma listy i załóżmy, że zależy Ci na czymś wyjątkowym, bo osoby, które biorą ślub są Ci bliskie i ważne dla Ciebie. Wówczas kreatywny prezent na ślub uzależnij od tego, kim oni są, co lubią robić razem. Szukaj inspiracji w historii ich związku i wspólnych pasjach. Jeśli je dzielą to masz pole do popisu. Możesz kupić, np. kurs wspinaczki skalnej dla dwojga, jeśli kochają góry, a jeśli morze – romantyczny rejs katamaranem. Jeśli kochają podróże, możecie z paczką przyjaciół złożyć się na popularny obecnie city break, czyli przedłużony weekend w jednej z europejskich stolic. Jeśli zaś kochają dreszczyk emocji, kupcie voucher na weekend off road lub lot balonem! Co jeszcze z pewnością można nazwać czymś oryginalnym? Pomysł na prezent ślubny zrób to sam!

Pomysł na prezent ślubny - zrób to sam

Pomysł na prezent ślubny diy zawsze będzie oryginalny. Jeśli masz talent plastyczny, możesz narysować tematyczną grafikę czy namalować obraz, który nawiązywałby treścią do miłości lub portretował młoda parę. Jeśli nie masz to możesz taki prezent zamówić. Tańszą wersją będzie grafika komputerowa, która jednak powinna zostać zaprojektowana w duchu oddającym styl wnętrza i kolory, jakie mają w domu nowożeńcy. Takiego prezentu pewnie się nawet nie spodziewają! Pomysł na prezent ślubny diy może być też i nie wymagający wysokich kosztów, ale za to zaskakujący. Kupujesz na przykład skrzynkę, która sama ozdabiasz i malujesz, a potem wkładasz do niej ich ulubione smaki. Możesz też – co jest obecnie bardzo modne – sama zrobić dla nich oryginalny album do zdjęć.

Potrzebujesz szczypty kreatywności, czasu, a do tego kolorowy karton, ozdoby oraz przybory plastyczne. To idealny pomysł na prezent ślubny dla znajomych!

Śmieszny pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów

Jeżeli wybierasz się tylko na ślub kościelny i nie jesteś zaproszona na wesele, nie obowiązuje Cię dzisiaj kupno prezentu. Wystarczy ładny bukiet. W grę wchodzi również pomysł na drobny prezent ślubny zamiast kwiatów. Modne są obecnie niedrogie (ok. 100 – 150 zł) zestawy prezentowe pakowane w estetyczne pudełeczka, np. świeczki, przetwory, alkohole. Jeśli młodzi należą do wesołych i zdystansowanych ludzi, wówczas możesz wziąć pod uwagę nawet śmieszny pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów. Mogą to być na przykład kubki, poduszki lub ręczniki z zabawnym grawerem odnoszącym się do ich związku i relacji. Pomysł na drobny prezent ślubny z nutą dystansu to także zdrapka lotto, a nuż wygrają fortunę? Wspaniałe są również prezenty, które pozwalają wrócić do tych wyjątkowych chwil związanych ze ślubem. Jeśli nowożeńcami są Twoi znajomi, zbierz całą Waszą paczkę i wspólnie nagrajcie zabawne życzenia.

Jakie prezenty są teraz w modzie?

Pomysł na prezent ślubny dla znajomych dzisiaj? To najczęściej wspomniane już wyżej vouchery na jakąś atrakcję lub wspólnie dzieloną pasję. Oprócz już wymienionych są to najczęściej: voucher na wspólny masaż, kurs gotowania, kolację w ich ulubionej restauracji, kurs tańca. Oryginalny pomysł na prezent ślubny i dzisiaj bardzo popularny to również sesja zdjęciowa dla nowożeńców. To zawsze wspaniała pamiątka. W modzie są również obecnie pomysły personalizowane, czyli ze wspomnianym grawerem. Wspólne kieliszki z imionami i symbolami miłości, wspólne, imienne ręczniki czy pościele. I koszulki z wymyślonym przez gości, fajnym napisem związanym z młodą parą.

Nasze pomysły na prezent ślubny

Ciekawy pomysł na prezent ślubny to naszym zdaniem taki, który zapewnia młodym spędzanie wspólnych chwil razem. Wspomnienia, pozytywne emocje przeżywane ze sobą budują trwałość związku. Oryginalnym prezentem będą gry planszowe, które umilają wspólne spędzanie jesiennych i zimowych wieczorów. Jeśli młodzi lubią razem uprawiać sporty, niech to będą rakiety do tenisa, badmintona czy tenisa stołowego. Może kijki do nordic walking, rolki lub łyżwy? A może będą chcieli zacząć razem coś nowego i dobrym pomysłem będzie voucher na naukę jazdy konnej? Jeśli zaś interesuje ich życie kulturalne, niech to będą karnety do ich ulubionego teatru. Prezenty są udane, kiedy są trafione!