Spodnium ślubne - alternatywa dla sukni ślubnej

Kombinezon, czyli damskie spodnium pojawiło się w naszych szafach w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy to należało do modowych hitów. I pozostało w damskich szafach do dzisiaj. Dlaczego? Po pierwsze, ponieważ ma niezwykle uniwersalny charakter i można je dopasować do każdej okazji, a po drugie – jest niesłychanie wygodne!

Kiedy warto wybrać spodnium ślubne?

Spodnium ślubne zawsze będzie dobrą alternatywą dla sukienki na ślub cywilny. W tym przypadku nie musimy się obawiać reakcji rodziny. Na ślubie kościelnym niektórym może się wydać zbyt awangardowe, ale jeśli tylko jest Ci w nim wygodniej niż w sukience i dodatkowo chcesz zamanifestować swoją kobiecą niezależność – wybierz właśnie spodnium ślubne. Takie, które swoją szykownością zawstydzi niejedną tradycyjną kreację! Spodnium ślubne to także dobry wybór dla dojrzałych kobiet, które – po prostu – nie chcą wkładać tradycyjnej sukni ślubnej. I na te okazje, gdy zamiast zabawy weselnej organizujesz przyjęcie w eleganckiej restauracji. Spodnie ślubne czy też spodnium to również zawsze dobry wybór w sytuacji, gdy jesteś gościem czy mamą panny młodej. W tym przypadku jednak nie wybieraj kolorów, które kojarzą się ze ślubną kreacją. Zdecyduj się wtedy na stonowane szarości czy beże, albo przeciwnie – głęboką czerwień lub szykowny granat.

Jak dopasować spodnium na wesele do figury?

Spodnium ślubne, jak każdy inny rodzaj kreacji, należy dopasować do figury. Ma ono rozmaite fasony, różniące się między sobą zarówno długością i szerokością nogawek, rękawów, sposobem podkreślenia talii, a także samym krojem. I tu upatruj sposobu odpowiedniego dopasowania spodnium: właśnie do figury, pory roku i charakteru imprezy weselnej. Przy czym im mniej będzie ona tradycyjna, tym lepiej poczujesz się w wybranym przez siebie kombinezonie. Przy pomocy spodnium możesz całkiem efektywnie zneutralizować swoje niedoskonałości i wyrównać proporcje ciała. Na przykład przy szerokich ramionach wybierz spodnium ślubne marszczone w talii i luźniejsze w partii bioder i ud. Jeśli chcesz dodać sobie centymetrów zdecyduj się na górę na ramiączkach i wąskie dopasowane spodnie o długości 7/8, które przy okazji pozwolą Ci wyeksponować kostkę i ekstrawaganckie szpilki.

Dlaczego warto wybrać spodnium ślubne zamiast sukni ślubnej?

Spodnium do ślubu cywilnego wybrać zawsze warto i to obojętnie, w jakiej roli występujesz. Współczesna moda podąża za naszą wygodą i potrzebami, dlatego i one są obecne w modzie ślubnej. A spodnium jest wygodne i nie da się temu zaprzeczyć. Jest również pewną manifestacją kobiecości – tej wyzwolonej, pewnej siebie i samo stanowiącej o sobie. W wersji ślubnej spodnium jest przy tym nie mniej eleganckie od sukienki i pozwala postawić na wyjątkowe dodatki, takie jak, np. szpilki ozdobione kryształkami czy metalowymi wykończeniami, naszyjnik z kolorowych kamieni czy eleganckie, geometryczne kolczyki.

Spodnium ślubne jest więc modną i – nie da się ukryć! - awangardową alternatywa dla sukni ślubnej. W szykownej i eleganckiej wersji jest ona równie na miejscu.