Zdjęcia ślubne - jak fotografować piękne chwile?

Najlepsze zdjęcia ślubne to te, do których się odpowiednio przygotujecie i które nie będą robione w pośpiechu. Dzisiaj fotografia ślubna to sztuka sama w sobie, ponieważ zdjęcia upamiętniające ten dzień są najważniejszą pamiątką, która towarzyszyć Wam będzie przez kolejne lata małżeństwa. Zdjęcia ślubne fotograf? Przyjaciel? A może powinien je zrobić ktoś w rodziny?

Zdjęcia ślubne - jak powinno się je robić?

To może być reportaż, który opowiada pewną historię o Was. Romantyczne krajobrazy, a na ich tle Wy w swoich ślubnych kreacjach. T mogą być również stylizowane portrety, z przemyślanymi zbliżeniami na detale. Kadr na blask obrączek, Wasze przepełnione uczuciem spojrzenia, bukiet ślubny. Zdjęcie ślubne z zimnymi ogniami też będzie wyjątkowe. Tło dla nich może być naprawdę rozmaite. Chodzi o to, żeby uwiecznić najważniejszy moment w życiu, więc z pewnością warto bardzo dokładnie przemyśleć konwencję, by sesja była niepowtarzalna. Z technicznego punktu widzenia najważniejsze oprócz krajobrazu jest światło. Jeśli zdjęcia robicie w studiu fotograficznym, możecie być spokojni o ciepłą, miękką temperaturę barwową, w której powinno się robić sesje zdjęciowe. Jeśli zaś Wasz wybór padnie na plener, to najlepiej robić je późnym popołudniem, a nawet wieczorem. Oczywiście powinien to być słoneczny dzień. Najlepsze zdjęcia ślubne wychodzą wówczas, gdy światło delikatnie zamazuje kontury, subtelnie maskuje niedoskonałości i sprawia, że nasza skóra ma ciepły kolor.

Zdjęcia ślubne fotograf czy ktoś z bliskich?

Zdjęcia ślubne w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego najczęściej robione są dzisiaj przez znajomego lub kogoś z rodziny. Przy czym wybierajmy taką osobę tylko wtedy, kiedy ma dobry sprzęt i doświadczenie. Bo oczywiście sesja ślubna jest bardziej wymagająca, jednak nie mniejszych wzruszeń dostarczają przecież kadry, które upamiętniają chwile, gdy składacie przysięgę małżeńską i wymieniacie się obrączkami. W przypadku sesji ślubnej najlepiej, by wykonał ja profesjonalny fotograf. Zadba on o jakość, odpowiednie światło, Wasze ustawienia, a potem obróbkę zdjęć. Szukając odpowiedniego człowieka, przeglądajcie portfolio. Są one dzisiaj dostępne w Internecie. Od razu zauważycie, czy odpowiada Wam jego podejście. Możecie oczywiście popytać znajomych i rodzinę, może znają kogoś już sprawdzonego? Zdjęcia ślubne w kościele macie już za sobą i one odbywają się w czasie rzeczywistym, nie może być inaczej. A co z sesją ślubną? Kiedyś sesje organizowane były w dniu ślubu, co jednak często odbijało się na ich jakości, bo robione były w pośpiechu. Dzisiaj najczęściej ważniejsza jest pogoda i organizuje się je kilka lub nawet kilkanaście dni po ślubie. W gruncie rzeczy termin jest drugorzędny. Ważny jest perfekcyjny kadr! Najpiękniejsze zdjęcia ślubne plener pomysły, które zawsze są udane? Dowiedz się, gdzie warto je robić.

Najpiękniejsze zdjęcia ślubne plener pomysły

Biorąc pod uwagę otwartość dzisiejszych fotografów na wyjazdy nawet w odległe zakątki, sesję ślubną w plenerze możecie zrobić wszędzie, gdzie się Wam zamarzy. Klimat miejsca powinien odpowiadać Waszym upodobaniom. Kochacie góry? Proszę bardzo, to może być odważna, oryginalna sesja na skalnych turniach, albo zazielenionych pagórkach. Wolicie morze? Piękne i szerokie plaże są w Łebie i Dębkach. W tych drugich bardzo urokliwym miejscem jest ujście Piaśnicy do morza: rzeka, fale morskie, wydmy porośnięte drzewami i jasny piasek. Niezwykle urozmaicony krajobraz. W okresie późnej wiosny i lata wspaniałe krajobrazy otwierają się na łąkach i polach. W sierpniu sesja wśród dojrzałych, jeszcze nie ściętych kłosów zbóż jest niezwykła. A może wolicie sesję zdjęciową zrealizowaną w mieście, na tle pięknej, zabytkowej architektury lub przeciwnie – modernistycznej? Modne są również zdjęcia na tle starych, polskich dworków. Często można również spotkać fotografów ślubnych uwijających się wokół pary wokół pięknych budynków Łazienek Królewskich: Pałacu Myślewickiego, Starej Oranżerii czy małej architektury ogrodowej – przy ukwieconych fontannach, stylizowanych ławeczkach, rzeźbach i drewnianych donicach. Niezwykle popularne są również sesje zdjęciowe w klimacie rustykalnym i boho, na tle drewnianej stodoły z mnóstwem naturalnych ozdób. Kiedy mamy już gotową sesję zdjęciową pojawia się kolejne pytanie: jakie ramki na zdjęcia ślubne i album wybrać?

Album na zdjęcia ślubne – jaki wybrać?

W sklepach i internecie dostępne są specjalne ramki na zdjęcia ślubne. Zwykle wykończone białym lub srebrnym kolorem. Mogą one jednak nie przypaść Ci do gustu. Szczególnie, że zdjęcia zrobione w plenerze z pewnością będą lepiej wyglądały w naturalnej, drewnianej ramie. Może w stylu vintage. Z delikatnym efektem postarzenia? Sposobów na prezentowanie zdjęć ślubnych w roli dekoracji wnętrza jest zresztą znacznie więcej. Możesz tworzyć kolaże, czy też jako ramę wykorzystać starą ramę okienną lub drzwiową. Ramkę możecie wykonać nawet sami. Ważne jest przy tym, by komponowała się ze stylistyką zdjęcia. Klimat modernistyczny? Ramka prosta i minimalistyczna, klimat vintage? Ramka drewniana postarzona, a industrialny – metalowa, może miedziana z delikatnym zdobieniem? Album na zdjęcia ślubne powinien być z kolei przede wszystkim dopasowany do formatu zdjęć. Tu również znajdziesz w sklepach i internecie typowe wzory i okładki nawiązujące do miłości i ślubu, ale możecie również album zrobić sami lub podejść do niego mniej standardowo. Zwróć uwagę na popularne fotoksiążki, które pozwalają bardzo atrakcyjnie i trwale wyeksponować zdjęcia oraz ręcznie robione albumy z okładką wykonaną ze skóry czy szlachetnej tkaniny. Zanim zdecydujesz się na któryś z tych pomysłów, zastanów się czy chcesz, by zdjęcia były wklejane czy też wsuwane, nie przymocowane na stałe.

Zdjęcia ślubne fotografia, w których jest magia

W przypadku zdjęć ślubnych warto jeszcze pomyśleć o fotografiach bardziej spontanicznych, realizowanych podczas wesela, wspólnie z gośćmi. Zdjęcie ślubne z zimnymi ogniami to jeden z pomysłów lub ze świecami czy lampionami – wszystkie robione, gdy jest już ciemno. Przytłumione, liczne ogniska świetlne mają w sobie magię, pozwalają wydobyć wyjątkowość chwili. A każda z nich jest ważna tego dnia. To będzie wspaniała pamiątka dla wszystkich świadków, zawsze wywołująca pozytywne emocje.