Kiedy kupić suknię ślubną?

Kiedy zacząć szukać sukni ślubnej?

Nie ukrywajmy – zakup sukni ślubnej to najistotniejsza sprawa dla każdej kobiety, równie ważna jak ceremonia ślubna i organizacja wesela. Powinnaś oczywiście kierować się planowaną datą ślubu. Najlepiej dać sobie na to kilka miesięcy, jeśli jest ona odległa i masz ten komfort. To wówczas możesz zlecić uszycie sukni w pracowni krawieckiej, a wcześniej przeznaczyć chwilę czasu na znalezienie idealnego fasonu i wykończenia. Wybór sukni ślubnej to wspaniała droga, której warto poświęcić tyle czasu, ile trzeba. Postaraj się, by towarzyszyły Ci w niej mama lub przyjaciółki. Te bliskie Ci kobiety, którym ufasz i wiesz, że zawsze dobrze Ci doradzą. Panny młode zawierzają też często ten wybór dobrym stylistkom. W DAMA Couture z pewnością spotkasz przyjazne dusze. Większość kobiet odwiedzających naszą warszawską pracownię chwali ich zaangażowanie i profesjonalizm.

Kiedy kupić suknię ślubną - z gotowej rozmiarówki?

Suknie ślubne z gotowej rozmiarówki mogą wydawać się idealną alternatywą, jeśli kreację zamawiasz na ostatni moment. Wystarczy przecież tylko dopasować rozmiar z przedziału XS-XL! Jak jest w rzeczywistości? Nawet suknie o standardowym rozmiarze są często szyte na indywidualne zamówienie. Należy więc zamówić je z pewnym wyprzedzeniem. W DAMA Couture suknie ślubne z gotowej rozmiarówki są dostępne online i gotowe do wysyłki w 48h. Jeżeli jednak nie ma interesującego Cie rozmiaru to warto napisać do nas z pytaniem kiedy planujemy go doszyć. Z czego wynika czas szycia? Przede wszystkim z dostępności materiałów i kroju danego modelu, a więc czasu, jaki potrzebny jest do jego uszycia.

Jeśli chcesz kupić suknię ślubną z pewnym zapasem czasu przed weselem, rozmiar standardowy zamów na co najmniej 3, a nawet 4 miesiące przed swoim wielkim dniem. Sytuacja awaryjna? Sukni ślubnej potrzebujesz praktycznie na już? Skontaktuj się z naszą pracownią, a postaramy się przygotować dla Ciebie kreację jak najszybciej, by mimo przeciwności i nieoczekiwanych sytuacji dzień Twojego ślubu przebiegł tak, jak sobie to wymarzyłaś! Większość kobiet w tarapatach udało nam się uratować!

Suknie ślubne online - kiedy warto kupić?

No właśnie, co w sytuacji, gdy zdarzy Ci się ślub last minute? Czy wiesz, że coraz częściej młodzi decydują się na ten spontaniczny odruch serca? Przyszłe panny młode wpadają wtedy często w panikę, bo czasu jest zwykle niewiele, a marzenia są przecież te same: piękna suknia ślubna! Cóż, i z tej sytuacji jest wyjście. Nasza pracownia bardzo szybko zareagowała na tę nową potrzebę. Stworzyliśmy kategorię kreacji, w której zakup sukni ślubnej trwa chwilę, a gotowa jest ona w 48 godzin i wysyłana do Ciebie! Nasze tanie suknie ślubne z pewnością dotrą na czas przed planowaną datą ślubu nawet, jeśli dzieli Cię od niej zaledwie 10 dni. A tanie w tym przypadku wcale nie oznacza gorsze. One również szyte są z dobrej jakości materiałów, w modnych fasonach i z troską o najdrobniejszy detal.

Mimo że nasze rozmiary są uniwersalne, warto i w tym przypadku przewidzieć ewentualne poprawki, które jednak możesz przecież zrobić już gdzieś blisko, u lokalnej krawcowej. Nie da się jednak ukryć, że suknia szyta na miarę to najpewniejsze rozwiązanie, choć oczywiście w tym przypadku musi to zająć trochę czasu. Większość kobiet, naszych klientek, wybiera właśnie tę opcję.

Kiedy kupić suknię ślubną - szytą na miarę?

Czy w przypadku szycia miarowego zamówienie należy złożyć z wyprzedzeniem? W naszej pracowni kreacje szyte na miarę powstają w czasie około 4 miesięcy. W swoich planach weselnych zarezerwuj na nie minimum 6 miesięcy, bo do tego czasu należy dodać okresy, w których nie będziesz miała czasu się z nami spotkać, święta i wszystkie inne nie przewidziane okoliczności. Pamiętaj, że w tym przypadku suknia szyta w pracowni wymaga Twojej dokładności.

Dlaczego niektóre suknie ślubne szyte na miarę jesteśmy w stanie przygotować w stosunkowo krótkim czasie? Nasze suknie szyjemy sami od podstaw – a nie, jak w przypadku salonów, przerabiając gotowe modele. Dzięki temu do przygotowania kreacji ślubnej wystarczy tylko jedna przymiarka. Suknię tworzymy od razu z myślą o Tobie, a Ty mierzysz jedynie gotowy produkt i ewentualnie zgłaszasz nam, jakie poprawki należy wykonać. Wszystko szybko, sprawnie i z indywidualnym podejściem! Warto czekać cierpliwie, bo efekt będzie z pewnością doskonały!

Ile się czeka na uszycie sukni ślubnej?

Podsumowując – jeśli chcesz kupić suknię ślubną szytą na miarę, zamów ją z co najmniej 6-miesięcznym wyprzedzeniem. Oczywiście - im wcześniej, tym lepiej. Dodatkowy czas na poprawki gwarantuje, że efekt końcowy będzie idealnie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Z własnego doświadczenia możemy jednak zalecić, by nie zamawiać sukni wcześniej, niż rok przed ceremonią – szczególnie, jeśli podążasz za aktualnymi trendami! Kreacja zamówiona z tak dużym wyprzedzeniem może przestać Ci się podobać lub nie być już ostatnim krzykiem mody. Warto czekać z tą decyzją na odpowiedni moment.

Do dnia ślubu pozostało mniej niż 4, a nawet 3 miesiące? Podobnie jak w przypadku sukni z gotowej rozmiarówki, w sytuacjach awaryjnych kreację ślubną możemy przygotować szybciej – skontaktuj się z nami a postaramy się znaleźć rozwiązanie, które uratuje Cię z opresji. Panny młode to w końcu nasze ulubione klientki, a suknia ślubna jest tą kreacją, na której znamy się najlepiej!