Niezbędnik panny młodej, czyli wszystko co warto mieć

Zbliża się wielki dzień i z pewnością chcesz być na niego w pełni gotowa. Przyda Ci się zatem niezbędnik panny młodej! Nawet jeśli jesteś świetnie zorganizowaną osobą, przygotuj się do tego dnia w taki sposób, w jaki polecają specjaliści. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat tego, czego nie może Ci zabraknąć i dowiesz się gdzie kupić organizer ślubny.

Niezbędnik pary młodej – o czym nie możecie zapomnieć?

Co potrzeba pannie młodej do ślubu? A panu młodemu? To zabrzmi banalnie, ale pamiętaj, że tego dnia wszystko stanie na głowie, więc lepiej całość zaplanować i przygotować wcześniej. Z kartką i długopisem w ręce lub wykorzystując do tego profesjonalny niezbędnik weselny. Pan młody powinien oczywiście przede wszystkim pamiętać o obrączkach i przypilnować swój strój, każdy jego najdrobniejszy element. Ty będziesz miała trochę więcej na głowie. Po pierwsze musisz wszystko zaplanować z zegarkiem w ręku. Z dużym wyprzedzeniem umówić się z fryzjerem i kosmetyczką, która przygotuje Ci makijaż. Koniecznie z dużą zakładką czasową. Co najmniej na kilka dni wcześniej skompletuj cały swój strój.

Jeśli chcesz, by tradycji stało się zadość, zadbaj o to, by mieć coś nowego, coś starego i coś pożyczonego. W dniu ślubu nie zapomnij też o swoim bukiecie. Z pewnością pomoże Ci we wszystkim Twoja świadkowa lub świadek. Zaangażuj tę osobę od początku w swoje przygotowania i wyznacz jej konkretną rolę. Ona również lub pan młody powinni być w stałym kontakcie z Waszym fotografem ślubnym i przypilnować, by sprawnie przebiegały przygotowania do wesela. Ty będziesz miała dość innych rzeczy na głowie.

Planer ślubny – co zabrać na ślub?

W każdy organizer ślubny, czy to własny czy kupiony, powinnaś wpisać poniższą listę i przypilnować, by wszystko zawczasu było przygotowane. Tu znów warto zaangażować świadka lub świadkową, bo nie wszystko, co Ci będzie potrzebne zmieścisz do swojej podręcznej torebki. Co potrzeba pannie młodej do ślubu i czego nie może zabraknąć?

  • pomadka, puder lub bibułki matujące, chusteczki higieniczne oraz małe lusterko (to powinno się znaleźć w Twojej torebce),
  • błyszczyk, róż, cienie do powiek i wszystkie pozostałe kosmetyki do odświeżenia makijażu (umieść je w osobnej torbie),
  • wszystko to, co jest potrzebne do szybkiej stylizacji włosów (np. wsuwki, gdyby potrzebował tego Twój misternie ułożony kok),- pończochy na zmianę (to zupełnie oczywiste, bo wiesz, jak często puszczają oczka)
  • leki przeciwbólowe i na uspokojenie (na wszelki wypadek dobrze, żeby były w pobliżu),
  • pilniczek do paznokci (szczególnie w przypadku, gdy manicure robiłaś sobie sama).

Co zabrać na ślub jeszcze, a co nie jest oczywiste? Niezbędnik weselny powinien zawierać również jakąś lekkostrawną przekąskę lub kanapkę, bo często para młoda nie potrafi z powodu silnych emocji przełknąć rano śniadania. Gdy nerwy opadną, z pewnością poczujecie głód, a pusty żołądek nie sprzyja dobremu humorowi? Poproście świadków lub kierowcę, by mieli coś przy sobie na wszelki wypadek.

Niezbędnik pary młodej: zapasowe ubrania

Razem ze ślubną kreacją zadbaj zawczasu o zapasowe ubrania. One przydadzą się szczególnie wtedy, kiedy wesele odbywa się poza domem i połączone jest z noclegiem. I jeszcze przewidziane są poprawiny. A więc potrzebujecie całego kompletu ubrań, łącznie z butami. Wszystko to powinno być dużo wcześniej spakowane w walizkę i przygotowane do wyjazdu. Poproście świadków, by zadbali o Wasze bagaże, bo w dniu ślubu możecie już nie mieć do tego głowy. Jeśli chcesz przebrać na wesele swoją suknię ślubną na inną, trochę wygodniejszą, to na głowie masz jeszcze skompletowanie tego stroju, ta sama sytuacja dotyczy sukienki na poprawiny. O tym samym musi oczywiście pomyśleć pan młody, bo z pewnością podczas poprawin będzie chciał włożyć swobodniejszy, choć wciąż oczywiście elegancki strój. Buty, skarpetki, bielizna i cała reszta muszą być zawczasu spakowane.

Co zabrać na wesele?

Co zabrać na wesele, jeżeli ma trwać do białego rana i naturalnie przejść w imprezę poprawinową? W gruncie rzeczy myśl o tym jak o krótkim, weekendowym wyjeździe i spakuj do walizki z ubraniami na przebranie:

  • niezbędne kosmetyki do higieny osobistej (szczoteczki do zębów, pastę, żel do kąpieli, antyperspirant, perfumy, ale też tampony i podpaski),
  • zestaw do modelowania fryzury i suszarka do włosów, jeśli nie ma jej w hotelu,
  • apteczka, w której nie zabraknie plastrów, środków przeciwbólowych, na biegunkę i ból brzucha,
  • leki na kaca (mogą się przydać i Wam i niektórym gościom),
  • zestaw małej krawcowej (oby się nie przydał!).

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której nie możecie zapomnieć. Musicie być przygotowani na to, że Wasi weselni goście postawią tradycyjne bramy i trzeba będzie się wykupić, by je przed Wami otworzyli. Najczęściej służą temu cukierki i alkohol. Ich ilość musicie uzależnić od tego, jak dużo gości zawita na imprezie weselnej. Warto przy tym zadbać, by cukierki były ładnie opakowane i spełniały przy okazji rolę prezentów dla rodziny i przyjaciół świętujących z Wami dzień ślubu. Jak widzisz jest wiele rzeczy, o których trzeba pamiętać. Być może więc warto wesprzeć się profesjonalnym planerem? A organizer ślubny gdzie kupić?

Planer ślubny gdzie kupić?

Organizer ślubny to dzisiaj bardzo popularna rzecz, dlatego kupisz go zarówno na Allegro, w Empiku, jak i wielu księgarniach czy sklepach ze ślubnymi akcesoriami. Są również firmy specjalizujące się w tym właśnie wydawnictwie i one dbają o to, by planer spełniał jak najlepiej swoją rolę. Ma on przecież towarzyszyć Ci przez wiele miesięcy przygotowań do ślubu i wesela, aż do samego wielkiego finału. Na co warto zwrócić uwagę? Zarówno na samą treść, jakość wykonania oraz format. Niezbędnik często będzie Ci towarzyszył podczas przygotowań, powinien więc zmieścić się w Twojej ulubionej torebce (np. format B5), być lekki i praktyczny. Niektóre organizery mają z tyłu kieszonkę na dokumenty, to bardzo pożyteczna rzecz. Wewnątrz powinnaś znaleźć uniwersalny kalendarz do którego sama wpisujesz miesiące i dni, check-listy, spis dokumentów, listę wszystkich działań do wykonania, tabele ułatwiające kontrolowanie budżetu ślubu i wesela, miejsce na wpisanie listy gości oraz pozwalające porównywać oferty podwykonawców, itd.

Nie da się ukryć, że profesjonalny organizer ślubny najlepiej pomoże Ci w tej niezwykłej, ale jednak pełnej zakrętów drodze do jednego z najwspanialszych dni w życiu.