Suknie ślubne dwuczęściowe – nowy trend!

Pamiętasz kolorową modę lat 90.? To wtedy - między innymi za sprawą Britney Spears i zespołu Spice Girls - niesłychanie modne stały się krótkie, odsłaniające talię, a czasem i pępek, topy. Robiły wówczas furorę, więc trudno się dziwić, że wpłynęły również na modę ślubną. Pojawił się trend projektowania sukni ślubnych dwuczęściowych, który pozwolił na dużo więcej niż tylko zmysłowe odsłonięcie brzuszka.

Czym się wyróżnia suknia ślubna dwuczęściowa?

Dwuczęściowe suknie ślubne dzisiaj są popularną alternatywą dla klasycznych sukni ślubnych. Wyróżniają się tym, że góra i dół stanowią osobne, nie połączone ze sobą całości. Mogą one sprawiać wrażenie spójnej i jednolitej stylizacji, jeśli zdecydujesz się na identyczny materiał, wzór i kolor (chociaż w tym przypadku dozwolone są delikatne różnice w odcieniach – ale ostrożnie z nimi!), a także zrezygnujesz z przerwy pomiędzy górą i dołem (bo podczas ceremonii kościelnej nie będzie to mile widziane). Mogą jednak stanowić połączenie dwóch różnych elementów. To, o czym musisz pamiętać, by zawsze stanowiły harmonijną całość. Dwuczęściowe suknie ślubne wymagają tej samej uwagi i troski, co te tradycyjne. Pamiętaj, że ocenia się zawsze cały look panny młodej.

Suknia Ślubna dwuczęściowa - kiedy warto się na nią zdecydować?

Dwuczęściowa suknia ślubna jest dla Ciebie, jeśli lubisz przełamywać schematy. Jeśli szukasz dla siebie czegoś odrobinę innego, świeżego. Może takiego ubioru, który pokaże Twoją kobiecą dwuznaczność? Na przykład poprzez niezwykle strojny, koronkowy gorset skontrastowany z gładką, mięsistą spódnicą lub zwiewną, uszytą z tiulu? Lub dokładnie odwrotnie. Prosty top, którego oryginalnym wyróżnikiem jest ciekawie skrojony dekolt z dobraną do niego wąską ala syrenka spódnicą z koronki. Może ona być nawet z krótkim trenem – dlaczego nie?

Właściwie w tym miejscu moglibyśmy się rozpisać do woli, ponieważ suknia dwuczęściowa może mieć w gruncie rzeczy niezliczoną ilość wariantów! Projektanci od kilku sezonów zagłębiają ten temat udowadniając przy tym, że mogą one być wyborem zarówno dla kobiet, które chcą być oryginalne, ale trzymać się tradycji, jak i tych, które poprzez strój chcą pokazać swoją niezależność. Punkt ciężkości jest tu położony oczywiście na samym środku. Dwuczęściowa suknia ślubna może więc składać się z topu, który całkowicie przylega do spódnicy, nie pozostawiając choćby drobnej przerwy, ale może również odsłaniać kokieteryjnie pasek Twojej talii! Suknie ślubne dwuczęściowe możesz dopasować więc do charakteru ceremonii i własnych poglądów na temat mody i obyczajowości.

Kup suknie ślubną dwuczęściową

Dlaczego warto wybrać suknie ślubną dwuczęściową?

Sukienki ślubne dwuczęściowe mają jedną wielką zaletę – pozwalają Ci z łatwością zmieniać swój look podczas ślubu i wesela. Najprostszy przykład? Na oficjalną ceremonię wkładasz długą, powłóczystą spódnicę do swojego wybranego topu. A potem Twoja spódnica, kiedy zaczynają się weselne tańce na parkiecie, zmienia się w krótką i wygodną, która pozwala Ci szaleć do woli. Dwuczęściowe suknie ślubne łatwo również dopasować do pory roku. Topy mogą mieć bowiem zarówno ramiączka, jak i długi rękaw i prawdę mówiąc niewiele muszą się różnić od gorsetów klasycznych sukien ślubnych. Dół – również: może być dopasowany do pogody. Krój syrenka doda seksapilu, a boho uszyty z tiulu – romantyczności. No i dwuczęściowe suknie pozwalają swobodnie łączyć różne style. Bo co, jeśli lubisz po równo klasykę i styl rustykalny? Tu możesz je pieknie połączyć!

Podsumowanie

Suknie ślubne dwuczęściowe pozwalają oryginalnie wyeksponować talię i proporcje kobiety. Dobra wiadomość jest też taka, że mogą się na nie zdecydować kobiety o różnych sylwetkach, bo suknie dwuczęściowe pozwalają doskonale maskować niedoskonałości figury. Nie gorzej od uniwersalnych i ponadczasowych długości maxi. Jedyne o czym warto pamiętać to, by obie części stroju perfekcyjnie do siebie pasowały. Najlepiej więc zlecić ich uszycie lub kupić w jednym miejscu. Takim, w którym dodatkowo stylistka doradzi czy dane połączenie na pewno wyglądać będzie spójnie i modnie.