Wieczór panieński – jak wyjątkowo spędzić ten szalony czas?

Twoja przyjaciółka już za chwilę nałoży welon i ślubną obrączkę? Trzeba to zawczasu uczcić! Wieczór panieński to ten moment, w którym masz okazję wesprzeć bliską Ci osobę i sprawić, że poczuje się wyjątkowa, ważna. Poprawić jej humor i upewnić, że nic się nie zmienia w Waszej przyjaźni. Co zrobić, żeby to była niezapomniana impreza?

Wieczór panieński pomysły, którymi warto się zainspirować

Wieczór panieński co to za tradycja? Narodziła się całkiem niedawno, bo w XIX wieku. Idea polegała początkowo na tym, że trzeba pannie, zanim nałoży obrączkę, dać ostatnią okazję na robienie rzeczy, które po ślubie będą już dla niej niedostępne. Początkowo też należało zorganizować wieczór panieński tuż przed ślubem, dzisiaj najczęściej na tydzień przed. Tak, by panna młoda miała czas na ostatnie przygotowania i była w dniu ślubu w doskonałej formie. A że nie ma tu zasad i można robić wszystko, zaszalej! Pamiętaj jednak, że główną postacią jest tu Twoja przyjaciółka. To do niej, jej temperamentu, charakteru i pasji, dopasuj swoje panieńskie pomysły. Jak to zrobić? Najlepiej zwołaj naradę przyjaciółek. Spotkajcie się, zbierzcie idee i dopiero wtedy stwórz spójną koncepcję. Twoja przyjaciółka kocha gotować? Zorganizuj warsztaty kulinarne. Marzy o tym, żeby się wyrwać z miasta? Jedźcie na weekend do SPA. Uwielbia gry i tajemnice? Zaaranżuj wieczór detektywistyczny, w którym ona z pomocą gości musi odkryć sprawcę zbrodni. Ponad wszystko kocha taniec i zabawę – dobrze, idźcie do klubu!

Wieczór panieński w domu? Dlaczego nie!

Jeśli na wieczór panieński nie planujesz wyjazdu, wówczas masz do wyboru zarówno rozmaite lokale, jak i własne mieszkanie. Wszystko zależy od scenariusza. Jeśli uznasz wraz z koleżankami przyszłej panny młodej, że najlepsze będzie kameralne spotkanie, którego nie zakłócą inne osoby, mieszkanie jest dobrym pomysłem. Oczywiście zadbaj wówczas o oprawę i rozmaite rozrywki. Możesz zaproponować wieczór panieński w wybranym stylu i z obowiązkowym przebieraniem się. Pomysłów jest mnóstwo, a nam podoba się ten, w którym wszystkie przyjaciółki wkładają na siebie greckie, luźne tuniki. Protoplastki sukienek. Do tego sandały, opaski i oczywiście świece, bo przecież w antyku nie było elektryczności. Do popularnych zabaw panieńskich należą: wiązanie oczu i zgadywanie przez przyszłą mężatkę, jakie otrzymała prezenty; testy na to, jak dobrze zna przyszłego męża (tutaj będziesz go musiała trochę dopytać) czy też tworzenie listy marzeń i oczekiwań, które potem wkładacie do butelki i chowacie na 5 lat. Świetną zabawą jest również test, który ma sprawdzić czy Wasza przyjaciółka w ogóle nadaje się na żonę. A więc, czy potrafi zacerować dziurę w skarpetce, wyprasować męską koszulę, szeptać czułe słówka. Co na wieczór panieński jeszcze się przyda? Oczywiście pyszne przekąski i ulubiony alkohol panny młodej. Modne niegdyś zamawianie występu seksownego mężczyzny też wchodzi w grę, ale musisz być pewna, że Twoja przyjaciółka przyjmie to z humorem.

Klasyka wieczorów panieńskich - klub nocny

Atrakcje wieczoru panieńskiego warto dopasować do wieku panny młodej. Klub nocny to z pewnością doskonały wybór, kiedy jesteście szalonymi 20- czy 30 – latkami i uwielbiacie bawić się do rana w ulubionych rytmach. To również okazja, by po raz ostatni pozwolić sobie na adorację ze strony innych mężczyzn, więc ta noc może się okazać naprawdę niezapomniana. Decydując się na tego typu imprezę wybierz klub, w którym muzyka będzie odpowiadała Twojej przyjaciółce i Wam wszystkim. Najlepiej ten, w których możesz porozmawiać z DJ-em i poprosić go o specjalne, wzruszające i zabawne dedykacje. Wybierając klub szukaj też takiego, który pozwoli zarezerwować Ci osobną salę lub choć odgrodzoną strefę dla zaproszonych gości. Z pewnością chcecie w spokojniejszej atmosferze porozmawiać i przekazać przyjaciółce prezenty, prawda? A może i zjeść specjalnie zaprojektowany na tę okazję tort? W tym przypadku również możesz zaproponować tematyczne stroje. Cekinowe disco, a może seksowne mini?

Co ubrać na wieczór panieński? - Najlepsze stylizacje

Wieczór panieński co to może być za noc! No właśnie. Jeśli uczestniczki wieczoru panieńskiego mają zadany strój, np. odwzorowujący modę lat 70. czy 80. czy też nawiązujący do starszej epoki historycznej, wówczas sięgaj do internetowych źródeł i prześledź dawne trendy. Ale celem może być też stworzenie, np. kreacji romantycznych, seksownych czy też mieć formę zabawy w męskie przebieranki. Jeśli nie planujecie ubioru, wówczas dopasuj swoją kreację do stylu wieczoru panieńskiego. Impreza w nocnym klubie? Wybierz wygodną sukienkę. Wiesz, jaka robi najlepsze wrażenie na parkiecie? Literka A z dopasowaną gorsetową górą na ramiączkach i rozkloszowanym dołem, który wiruje na parkiecie razem z Tobą. Może lekko błyszczeć, co wzmocni efekt. Jeśli postanowiłaś zorganizować panieński w eleganckiej restauracji, bo Twoja przyjaciółka lubi szyk i dobrą kuchnię, dobierz wyrafinowaną sukienkę w czerni lub czerwieni i do tego piękne szpilki. Domówka? Postaw na swobodę, ale nie przesadną, bo wieczór panieński to jednak niezwykle istotne wydarzenie. Zwiewna sukienka boho będzie idealna. Albo długa, wygodna maxi.

Jakie prezenty podarować pannie młodej?

Podarunek na wieczór panieński powinien nawiązywać do tej radosnej i niecodziennej okazji. Najlepiej sprawdzają się prezenty osobiste, które pokazują przy okazji, jak dobrze znasz swoją przyjaciółkę. Albo takie, które uprzyjemnią jej wspólne życie z mężem. Świetnym pomysłem jest oczywiście seksowna bielizna, ale zdecyduj się na nią tylko wówczas, gdy dobrze znasz wymiary i gusta panny młodej. Mniej ryzykujesz kupując piękną bransoletkę, może z dedykacją? Albo książkę, która jest cudownym, ciekawym wprowadzeniem w nowe życie. To może być równie dobrze voucher do kosmetyczki czy na manicure. Pomyśl też, co powie na spotkanie ze stylistką czy wizażystką? Osobą, która pójdzie z nią na zakupy i kupi sukienki, dzięki którym przyszły mąż nie będzie potrafił oderwać od niej oczu? Z pewnością Twoja przyjaciółka ucieszy się również z sesji u masażysty lub wizyty w saunie. Swoją drogą czy wieczór panieński, który zacznie się w saunie nie będzie dobrym wstępem do zabawy?

Czy można bawić się na wieczorze bez alkoholu?

Trudno wyobrazić sobie, np. wesele bez alkoholu, ale wieczór panieński już wcale nie! Czasem to nawet konieczność, gdy przyszła panna młoda jest abstynentką, albo... spodziewa się dziecka. Żeby zorganizować wieczór panieński bez alkoholu, wystarczy w gruncie rzeczy zadbać o rozmaitość atrakcji. Mniejszy jest ten problem, gdy wybieracie się do SPA lub na wspomniane warsztaty kulinarne. Jeśli idziecie w miasto, wybierz lokal, w którym alkoholu albo nie ma, albo też wypijany jest on w sposób bardziej kulturalny, np. wino do obiadu. Z pewnością nawet klub nocny znajdzie się taki, w którym alkohol nie jest na pierwszym miejscu. Pomysły na wieczór panieński w domu bez alkoholu też się znajdą. Po pierwsze zadbaj o orzeźwiające napoje, które doskonale go zastępują, np. lemoniady, koktajle owocowe podawane z lodem czy piwo bezalkoholowe. Do tego elegancki kieliszek. Po drugie zaś zaplanuj zabawy i inne atrakcje, które wywołają szampański nastrój. Przykłady znajdziesz wyżej, ale możesz do tego dołożyć specjalną prezentację wspomnieniową Waszych wspólnych zdjęć wzbogaconych o zabawne komentarze. I karaoke, ale – żeby ośmielić wszystkie uczestniczki – połączone z konkursem, kto najdalej odejdzie od oryginału!

Wieczór panieński pomysły na dekoracje i gadżety

Co na wieczór panieński warto jeszcze przygotować? Jeśli organizujesz go w domu czy mieszkaniu pomyśl o niezawodnych dekoracjach, jakimi są balony (np. te literkowe, z których możesz ułożyć zabawny napis), dedykowane banery, rozmaite serpentyny czy girlandy. Może dobrym pomysłem będą również szarfy dla każdej uczestniczki? Na przykład z popularnym napisem „I do crew”, które wkładacie, gdy organizujecie wypad na miasto. Dlaczego zabawnie się nie wyróżnić? Szarfy można też zastąpić przypinkami z podobnymi hasłami, np. „Powiedziała – tak!”.

Panieński pomysły na gadżety? Nie da się ukryć, że salwy śmiechu zwykle wywołują na takich imprezach gadżety erotyczne. Cóż, kontekst jak najbardziej jest na miejscu. Ale ten pomysł też dobrze przemyśl, bo Twoja przyjaciółka ma się tego dnia dużo śmiać, a nie peszyć. A propos śmiechu i gadżetów – zróbcie zabawną sesję zdjęciową z dekoracjami typu okulary w dziwnych kształtach, opaski z diabelskimi rogami, dziwaczne peruki, korony i diademy księżniczek czy maski weneckie. Śmiech i doskonałe humory – gwarantowane. A jaka to jest cenna pamiątka. Równie ważna dla przyszłej mężatki, jak sesja ślubna. I dla Was też.

Pomysły na wieczór panieński mogą być naprawdę rozmaite, a będą idealnie trafione, jeśli dobrze znasz swoją przyjaciółkę. Zadbaj też o to, by żadnej bliskiej koleżanki nie zabrakło i konsultuj się z nimi, choć najlepiej nie zdradzaj wszystkich tajemnic, żeby i one miały z tego wielki fun! A Ty – radość i satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.