Blog.

Zmiana nazwiska po ślubie - prosty sposób na załatwienie formalności

Przez zawarcie małżeństwa narzeczeni w jednej chwili stają się rodziną. Mogą więc nosić wspólne nazwisko. Zmiana nazwiska po ślubie nie jest jednak obligatoryjna. Każdy z małżonków ma prawo zachować swoje dotychczasowe nazwisko. Młodzi często decydują się na zmianę, co wiąże się z różnymi formalnościami. Podpowiadamy, gdzie trzeba zgłosić zmianę nazwiska po ślubie, jakie dokumenty należy wymienić i jak dobrze przygotować się do procedur.

Czytaj dalej

Kto to konsultant ślubny? Na czym polega jego praca?

Organizacja ślubu to proces wymagający czasu, uwagi i dobrego zorientowania w usługach ślubno-weselnych. Dlatego coraz więcej młodych par decyduje się skorzystać z usług konsultanta ślubnego - zwłaszcza organizujących wysokobudżetowe, duże i niestandardowe wesela. Specjalista z doświadczeniem, wiedzą i siecią kontaktów zadba o to, by dzień ślubu był po prostu perfekcyjny, w 100% zgodny z wizją młodych i założonym budżetem. Kto to konsultant ślubny i na czym dokładnie polega jego praca? Wyjaśniamy!

Czytaj dalej

Zwierzęta na ślubie - piękny pomysł czy problem?

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu zakochanych. Ten wyjątkowy dzień para młoda świętuje razem z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Wiele par młodych do grona najbliższych członków rodziny zalicza również ukochanego czworonoga i zastanawia się, czy angażować zwierzę w uroczystość. Zwierzęta na ślubie są dość powszechnym widokiem w mediach społecznościowych. Czy jednak za tymi przesłodkimi obrazkami, na których piesek w muszce radośnie biegnie z obrączkami do ołtarza, nie kryje się cała masa problemów? Sprawdźmy...

Czytaj dalej

Błogosławieństwo pary młodej - moment do zapamiętania

Błogosławieństwo pary młodej przez rodziców jest jednym z najstarszych, a przy tym najsilniej wzruszających i najbardziej osobistych zwyczajów ślubnych. Tradycja błogosławieństwa dla młodej pary przetrwała wieki i dzisiaj jest często kultywowana w oderwaniu od wiary. To króciutka ceremonia, która pozostaje w pamięci na całe życie. Warto ją uwiecznić i zaplanować z taką samą troską, jak inne, najważniejsze momenty uroczystości. Z tego artykułu dowiesz się, jak wygląda błogosławieństwo pary młodej i jak przygotować się do tego obrzędu, by zbudować piękne i trwałe wspomnienia.

Czytaj dalej

Kameralne wesele - impreza dla najbliższych

Kameralne wesele wcale nie musi dzisiaj oznaczać okrojonego budżetu, konieczności przyspieszenia ceremonii czy innego kompromisu organizacyjnego. W czasach, gdy narzeczeni coraz częściej sami płacą za ślub i wesele, to oni decydują, z kim, gdzie i jakim kosztem chcą się bawić. Zamiast wydawać majątek na uroczystość z pompą na kilkaset osób, wolą zorganizować kameralną imprezę w superklimatycznym miejscu i bawić się po swojemu w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Skoro tu jesteś, to zapewne i Tobie marzy się piękne, małe przyjęcie weselne. Chcesz wiedzieć, jak zrobić kameralne wesele? Czytaj dalej...

Czytaj dalej

Przesądy ślubne - których warto przestrzegać?

Pan młody nie może zobaczyć sukni ukochanej przed ślubem, a panna młoda podczas ceremonii powinna mieć na sobie coś nowego, starego, pożyczonego i niebieskiego. Wszyscy narzeczeni o tym wiedzą i większość z nich, trochę wbrew rozsądkowi, postępuje według tych niepisanych zasad. Bo tak działają przesądy ślubne - na wszelki wypadek wolimy ich przestrzegać, nawet jeśli dana praktyka jest, delikatnie mówiąc, dziwna. A czy istnieją ślubne przesądy, w które faktycznie warto wierzyć? Specjalnie dla przyszłych małżonków przygotowaliśmy przegląd popularnych przesądów na ślub. Z artykułu dowiecie się, skąd wzięły się przesądy małżeńskie, jakich tematów dotyczą i których zabobonów ślubnych (być może) warto przestrzegać...

Czytaj dalej

Podwiązka ślubna - Subtelny dodatek na szczęście

Podwiązka ślubna to tradycyjny element stylizacji panny młodej, dyskretnie ukrywany pod sukienką. Chociaż na co dzień główną rolą podwiązki jest podtrzymywanie pończochy, to podczas uroczystości ślubnej rzadko pełni ona rolę praktyczną. Ma za to ważne znaczenie symboliczne. Z tego artykułu dowiesz się, skąd wzięła się tradycja zakładania podwiązki na ceremonię ślubną oraz jaką podwiązkę na ślub wybrać. Bo znaczenie ma zarówno kolor, jak i materiał podwiązki.

Czytaj dalej

Manicure ślubny 2023 - pomysły na najmodniejsze paznokcie

Bez względu na to czy na co dzień malujesz paznokcie lakierem czy też nie, w dniu ślubu z pewnością chcesz być perfekcyjna w każdym calu, a więc zadbać o każdy akcent swojej urody. Z naszego artykułu dowiesz się: manicure ślubny jaki wybrać, jakie są najmodniejsze i najciekawsze zdobienia i wykończenia. Ułatwimy Ci też wybór czy lepszy będzie manicure hybrydowy ślubny czy też klasyczny.

Czytaj dalej