Blog.

Grawer na obrączkach – dowód wzajemnej miłości

Grawerunek nie jest nową tradycją, a pojawił się niemal równocześnie z samymi obrączkami, w starożytnym Rzymie. Tekst lub wyrzeźbione serce czy inny symbol sprawiał, ze dane obrączki stawały się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Tak jest do dziś. Jaki grawer na obrączce warto mieć? Zobacz, jak wiele macie możliwości!

Czytaj dalej

Kiedy kupić suknię ślubną?

Założyć suknię ślubną jak z bajki to marzenie, które towarzyszy kobietom już od najmłodszych lat. Data ślubu już ustalona, przygotowania do wesela idą pełną parą, a Ty nie możesz się już doczekać przymiarek swojej wymarzonej kreacji? Zastanawiasz się, kiedy kupić suknię ślubną? Warto czekać na tę wymarzoną miesiącami? Przeczytaj nasz poradnik!

Czytaj dalej

Jaka sukienka na ślub cywilny w 2023?

Idealna sukienka na ślub cywilny to taka, która odzwierciedla Ciebie i charakter wydarzenia. Jak już pewnie wiesz, w przypadku ceremonii cywilnej nie musisz się trzymać tradycji, która jest silnie związana z uroczystością kościelną. Biel i niewinność? Niekoniecznie, choć wybór sukienki powinnaś przemyśleć tak, by odpowiadała ona jednemu z najważniejszych wydarzeń w Twoim życiu.

Czytaj dalej

Stylizacje na wesele 2024 - jak się ubrać na wesele?

Damskie stylizacje na wesele możesz dość swobodnie dopasować do swojego gustu i temperamentu. Dzisiaj idąc na imprezę weselną zaobserwujesz z pewnością niezwykłą różnorodność strojów. Mieszają się trendy i style. Jest elegancko, swobodnie, a czasem awangardowo. Każda taka zabawa to swoisty pokaz mody. Jak się wyróżnić? Wybrać klasyczną elegancję czy pójść w trendy? Poniżej znajdziesz najmodniejsze obecnie stylizacje na wesele.

Czytaj dalej

Zdjęcia ślubne - jak fotografować piękne chwile?

Najlepsze zdjęcia ślubne to te, do których się odpowiednio przygotujecie i które nie będą robione w pośpiechu. Dzisiaj fotografia ślubna to sztuka sama w sobie, ponieważ zdjęcia upamiętniające ten dzień są najważniejszą pamiątką, która towarzyszyć Wam będzie przez kolejne lata małżeństwa. Zdjęcia ślubne fotograf? Przyjaciel? A może powinien je zrobić ktoś w rodziny?

Czytaj dalej

Błogosławieństwo rodziców przed ślubem dzieci - jakie ma znaczenie?

Miłość rodziców do dzieci sprawia, że ślub latorośli jest dla nich jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, a błogosławieństwo rodziców przed ślubem dzieci jest nie tylko jej wyrazem, ale też symbolem wycofania się z roli jedynych opiekunów i akceptacji wyboru młodych. Tylko jak wygląda błogosławieństwo rodziców przed ślubem cywilnym, a tym w kościele? I jakimi słowy błogosławić narzeczonych?

Czytaj dalej

Piosenki na pierwszy taniec - jak ją wybrać?

Najlepsze piosenki na pierwszy taniec to te, które są Wam bliskie, a przy tym dobrze znane pozostałym gościom. Gwarantują one pełne zaangażowanie, wiele wzruszeń i przede wszystkim cudowne wspomnienia. Utwór, który wybierzecie, musi też oczywiście pasować do zaplanowanej choreografii. Takiej, która wyraża Waszą miłość i temperament. To nie musi być Wasza ulubiona piosenka, ale lubiana na pewno!

Czytaj dalej

Pomysł na prezent ślubny - jak wybrać idealny?

Kreatywny pomysł na prezent ślubny może przyprawiać o zawrót głowy, ale nie musi. Wiele zależy od tego, kim jest dla Ciebie para młoda. Im bliższe jest powinowactwo, tym podarunek powinien być bardziej przemyślany i wybrany z większym zaangażowaniem. Pomysły na prezent ślubny mogą być naprawdę różne a ich poszukiwanie może sprawić wiele przyjemności.

Czytaj dalej

Ślub konkordatowy - co to właściwie jest?

Ślub konkordatowy jest obecnie najczęstszym wyborem w Polsce wśród osób wyznania katolickiego. Dlaczego? Ponieważ podczas jednej ceremonii, tej kościelnej, nabiera on mocy prawnej. Wymaga pewnych przygotowań i odpowiednich dokumentów, ale pozwala zrezygnować ze ślubu cywilnego. Ślub konkordatowy krok po kroku - dowiedzmy się, jak się do niego przygotować.

Czytaj dalej

Ślub jednostronny - czym różni się od tradycyjnego?

Miłość nie zna granic, prawda? Wydaje się to coraz wyraźniej zauważać nawet kościół katolicki, który dopuszcza możliwość przeprowadzania ceremonii przysięgi małżeńskiej w jego murach, obowiązującej tylko jedną stronę. Ślub jednostronny co to? Ślub jednostronny problemy, które napotkasz? Ślub jednostronny dokumenty, jakie potrzebujesz? Przeczytaj, dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze.

Czytaj dalej

Oczepiny - jak wygląda ta staropolska tradycja?

W dawnych czasach, kiedy wybijała dokładnie północ, rozpoczynały się oczepiny weselne. Był to ważny, kultywowany od wczesnych czasów słowiańskich obrzęd. Traktowano go przede wszystkim jako szczególny moment dla kobiety, Panny Młodej, która w ten sposób symbolicznie żegnała się ze stanem wolnym. Oczepiny co to? Odpowiadamy!

Czytaj dalej

Noc poślubna - jak warto ją spędzić?

Co na noc poślubną będzie Wam potrzebne? Co się robi w noc poślubną? Jeśli zadajesz sobie te pytania to znaczy, że chcesz wiedzieć więcej o tej niezwykłej nocy. Chcesz sprawić, żeby była naprawdę wyjątkowa. Po zamążpójściu zwykle wtedy spędzacie swoje pierwsze chwile sam na sam. Super, jeśli sprawicie, by dała się na zawsze zapamiętać.

Czytaj dalej