Kiedy kupić suknię ślubną?

Kiedy kupić suknię ślubną?

Założyć suknię ślubną jak z bajki to marzenie, które towarzyszy kobietom już od najmłodszych lat. Data ślubu już ustalona, przygotowania do wesela idą pełną parą, a Ty nie możesz się już doczekać przymiarek swojej wymarzonej kreacji? Zastanawiasz się, kiedy kupić suknię ślubną? Przeczytaj nasz poradnik!

Kiedy kupić suknię ślubną - z gotowej rozmiarówki?

Suknie ślubne z gotowej rozmiarówki mogą wydawać się idealną alternatywą, jeśli kreację zamawiasz na ostatni moment. Wystarczy przecież tylko dopasować rozmiar z przedziału XS-XL! Jak jest w rzeczywistości? Nawet suknie o standardowym rozmiarze szyte są na indywidualne zamówienie – należy więc zamówić je z pewnym wyprzedzeniem. W Dama Couture suknie ślubne z gotowej rozmiarówki przygotowujemy w około 12 tygodni – często jednak cały proces trwa krócej. Z czego to wynika? Przede wszystkim – z dostępności materiałów i skomplikowania danego modelu, a więc czasu, jaki potrzebny jest do jego uszycia. Jeśli chcesz kupić suknię ślubną z pewnym zapasem czasu przed weselem, rozmiar standardowy zamów na co najmniej 3, a nawet 4 miesiące przed swoim wielkim dniem.

Sytuacja awaryjna? Sukni ślubnej potrzebujesz praktycznie „na już”? Skontaktuj się z naszą pracownią – postaramy się przygotować dla Ciebie kreację jak najszybciej, by mimo przeciwności i nieoczekiwanych sytuacji dzień Twojego ślubu przebiegł tak, jak sobie to wymarzyłaś!

Kiedy kupić suknię ślubną - szytą na miarę?

Jeśli czas oczekiwania na suknię ślubną z gotowej rozmiarówki wynosi około 12 tygodni, to czy w przypadku szycia miarowego zamówienie należy złożyć z jeszcze większym wyprzedzeniem? W naszej pracowni kreacje szyte na miarę powstają w takim samym czasie, jak i te o rozmiarze standardowym. Do 12 tygodni należy jednak doliczyć czas na poprawki – w swoich planach weselnych zarezerwuj na nie minimum 3 tygodnie. Nie zapominaj również o czasie, który trzeba poświęcić na przymiarki bądź samodzielne zdjęcie miary.

Dlaczego nawet suknie ślubne szyte na miarę jesteśmy w stanie przygotować w tak stosunkowo krótkim czasie? Nasze suknie szyjemy sami od podstaw – a nie, jak w przypadku salonów, przerabiamy gotowe modele. Dzięki temu do przygotowania kreacji ślubnej wystarczy tylko jedna przymiarka – a nawet samo przesłanie nam Twoich wymiarów. Suknię tworzymy od razu z myślą o Tobie – a Ty mierzysz jedynie gotowy produkt i ewentualnie zgłaszasz nam, jakie poprawki należy wykonać. Wszystko szybko, sprawnie i z indywidualnym podejściem!

Podsumowując – jeśli chcesz kupić suknię ślubną szytą na miarę, zamów ją z co najmniej 4-miesięcznym wyprzedzeniem. Oczywiście, im wcześniej, tym lepiej – dodatkowy czas na poprawki gwarantuje, że efekt końcowy będzie idealnie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Z własnego doświadczenia możemy jednak zalecić, by nie zamawiać sukni wcześniej, niż rok przed ceremonią – szczególnie, jeśli podążasz za aktualnymi trendami! Kreacja zamówiona z tak dużym wyprzedzeniem może przestać Ci się podobać – bądź przestać być ostatnim krzykiem mody.

Do dnia ślubu pozostało mniej niż 4, a nawet 3 miesiące? Podobnie jak w przypadku sukni z gotowej rozmiarówki, w sytuacjach awaryjnych kreację ślubną możemy przygotować szybciej – skontaktuj się z nami a postaramy się znaleźć rozwiązanie, które uratuje Cię z opresji!

suknia ślubna Safona
Cena: 1895 zł
suknia ślubna Sophia
Cena: 1695 zł
Wróć do listy artykułów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium